• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kamuya Çevre mühendisi alımı

Emin İnce

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
T.R.B ÇEVRE DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK TEMİZLİK HİZM.ve TİC.LTD.ŞTİ
Arkadaşlar merhaba. Bugün bakanlığın ilgili birimi, önümüzdeki merkezi atama için sadece 4 çevre mühendisi talebinde bulunulduğunu söyledi. Böylece bakanlık 2018 yılı için merkeziden sadece 4 çevre mühendisi almış olacak, toplamda ise 2-3 tane de KİT'lerden talep olursa 7-8 çevre mühendisi 2018 merkezi atamalarda atanmış olacak.
2018/1 1 çevre mühendisi Et ve Süt Kurumu
2018/2 4 Çevre ve Şehircilik + 2-3 KİT (belki)
Not: Memurlar.netten bir meslektasimizin yazisidir

Arkadaslar bu bilgi kesinmidir bilmiyorum ama bildigim tek sey 2018-2020 atamalarinin bundan farksiz olmayacagidir. Bunun icin ciddi sekilde birlik olmamiz lazim ve ciddi sekilde etkinlikler duzenlememiz lazim. Ben whatsapp ya da facebookta konuyla ilgili grup acmayi dusunuyorum. siz meslektaslarimin fikrini almadan acmak istemedim yanliz . Fikirlerinizi yazarsaniz ona gore hareket ederiz

inşallah bu bilgi kesin değildir bakan murat kurumun paylaşımlarına çökmemiz lazım zaten pek fazla yorumda almıyor daha çabuk dikkatini çekeceğini düşünüyorum grup konusunda da hem fikirim sizinle :harika::harika:

Alımları birçoğu zaten belediyelerde el altından torpille dolduruyolar, ihtiyaç kalmıyor ki kamuya, ayrıca bahsettiğim yerel yönetimlere sınav şartı getirilmeli dayısı olan giriyor... neyse bunlar bilinen gerçekler zaten. :suspus:

değindiğiniz konu için facebook daha uygun olur bence whatsapp ta sınır var.:ckskc:

Bunu yazan kişi bakanlığın hangi biriminden almış bu bilgileri? Ben ilana çıkmadan kadro sayısının açıklanacağını hiç sanmıyorum. KİT leri hepsini mi aramış mesela? Hepsi de kaç personel alacağını açıklamış öyle mi? Siz inanıyor musunuz?

Arkadaslar kabataslak kurdum grubu sagdan soldan alinti yaptim biraz hiizli olsun diye sonrasinda duzenleriz herkesi destege bekwliyorum gruba katilip c.m arkadasalari gruba eklesin lutfen

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@makkikosan
memurlarnet.te yazmıştı habgi birimden dedm 1511 dedi. Bende bilgi vermediklerini diye biliyordum kitler hakkında bilgi vermemişler karayolları alım yapmacakmış gibi yazmıştı

ÇMO Faal. raporunu okuyordum, eski Müsteşar Yardımcısı çok farklı kurumlardaki tecrübesine rağmen ne kadar "detaysız" bilgiler vermiş. Ülkemize has bir hastalık: .... bu konuda önemli sorunlar var ama başkaları söylesin ve bulsun. Somut örnekler, detaylar verip Yapayım yada yapalım diyen yok....

“En önemli sorun istihdam”
Müsteşar Yardımcısı Kınacı ise şöyle konuştu:
“Çevre mühendisliği eğitimi verilirken temel bilim ve temel mühendislik konularına önem
verilmesi gerekiyor. Öğrencilere yeni konuları ve bazı formülleri öğretmek yeterli değil. Bilgiye
nasıl ulaşılacağını öğretmeliyiz. Bu konuda öğretim üyelerinin de kendini yenilemeleri gerek.
Çevre mühendislerinin en önemli sorunu istihdam. Bunun nedeni de çevre mühendisliğinin
iş tanımının etkili bir şekilde yapılmaması. Çevre mühendisliği etkili bir şekilde tanımlanıp,
üniversitelerin bu tanıma göre eğitim vermeleri ve buna göre de istihdam sağlanması
gerekiyor. Çevreyle ilgili sorunlar ve diğer ülke problemlerinde kamu ve üniversitelerin iş
birliği içerisinde çalışması gerekiyor.”

....
kongrede konuşan Birpınar da,
üniversitelerdeki çevre mühendisliği bölümünün
önemine değindi. Birpınar, “Bundan sonraki süreçte
kamuda daha fazla çevre mühendisi istihdamının
yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.....

Ülkemizde Anadolu üniversitelerinin yaptığı bir yanlış var ve ne yazık ki bu yanlış büyük üniversiteler tarafından görmezden geliniyor ve düzeltilmesi için çaba harcanmıyor

o hata : çevre mühendisliğinde araştırma ihtiyacı çok ve farklı branşlardan kişiler kadroya alınabildiği için, adı da geleceğin popüler meslekleri arasında geçince, çok sayıda üniversite bölüm açıyor ve bütçe alma vesair gibi nedenlerle lisans öğrencisi alıyor

sonuçta iş Arzından çok daha fazla, iş arayan mühendis ortaya çıkıyor

Bu durumda da muhtemelen, öğrenci kontenjanları doldurmayan çevre bölümleri hocaları çay içerek maaş almaktan başka bir şey yapamayacak. Oysa üniversiteler çevre bölümlerini araştırma yapacak şekilde açmalı ve mevcutlar lisans öğrencilerinin de hangi işlerde çalışabildiğini araştırıp, derslerin veya seçmeli derslerin bu konulara yönlendirilmesi gerekir.

Ama ne yazık ki bunların hiçbiri dert edilmiyor ve yapılmıyor