• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kamuya Çevre mühendisi alımı

Emin İnce

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
T.R.B ÇEVRE DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK TEMİZLİK HİZM.ve TİC.LTD.ŞTİ
Arkadaşlar merhaba. Bugün bakanlığın ilgili birimi, önümüzdeki merkezi atama için sadece 4 çevre mühendisi talebinde bulunulduğunu söyledi. Böylece bakanlık 2018 yılı için merkeziden sadece 4 çevre mühendisi almış olacak, toplamda ise 2-3 tane de KİT'lerden talep olursa 7-8 çevre mühendisi 2018 merkezi atamalarda atanmış olacak.
2018/1 1 çevre mühendisi Et ve Süt Kurumu
2018/2 4 Çevre ve Şehircilik + 2-3 KİT (belki)
Not: Memurlar.netten bir meslektasimizin yazisidir

Arkadaslar bu bilgi kesinmidir bilmiyorum ama bildigim tek sey 2018-2020 atamalarinin bundan farksiz olmayacagidir. Bunun icin ciddi sekilde birlik olmamiz lazim ve ciddi sekilde etkinlikler duzenlememiz lazim. Ben whatsapp ya da facebookta konuyla ilgili grup acmayi dusunuyorum. siz meslektaslarimin fikrini almadan acmak istemedim yanliz . Fikirlerinizi yazarsaniz ona gore hareket ederiz

@Melih Coşar
bizim sayımız bunlardan çok normalde aslında ama şuraya yazanlar nacizane destek söz konusu oldumu iyi fikir veririz ama etkinlik oldu mu maşallah ışınlanmayı buluyorlar yok kimse ..

emekliliği gelenleri emekli etmedıkce =) yasal zorunluluklarla ile meslegın degerını korumadıkca bu kadar çevre muh. işsiz gezerken bınlerce yenı mezun geldıkce zor .

Merhabalar Arkadaşlar,

Konunun ne emeklilikle, ne odayla, ne şunla,ne bununla ilgisi var. Konu doğrudan bizimle ilgili, Biz birlik olmadıkça, bir hareket etmedikçe değerimizi bilmedikçe bu olacak, olmaya devam edecek biz de burada emeklisiydi, odasıydı goygoy yapıp duracağız.

Neden mi?

- Burada alt fiyata iş yapanları eleştiriyoruz. Kendimiz aynısını yapıyoruz.
- Burada işini düzgün yapmayanı eleştiriyoruz ama sıkışınca "her şey yönetmeliğe göre mi olacak hocam" lafını en başta biz diyoruz.
- Odayı eleştiriyoruz. Bir tane toplantısına katılmışlığımız yok, gidip oy verdiğimiz yok, Odadaki personelleri yüzyüze görünce içimizdeki Sezercik ortaya çıkıyor. Buradaki aslanlardan eser yok.
- Kamuya çevre mühendisi lazım diyoruz. Daha twitterda toplanamadık. Bu işi de emekli olacaklara attık

Bu veriler ışığında kendi işimizi yapamayınca kesin suçlu başkasıdır diyorum ben. Evrak çıkmadı çünkü memur yerinde yoktu, İş akım şeması onay almadı çünkü x kişisi bana taktı. Falanca hoca uzun saçıma kızıp beni bıraktı. Filanca hoca sınav kağıtlarına yazı tura yapıyormuş. Halamın da bıyığı çıksa tıpkı amcam. Her sakallı da benim dedem zaten. Hep dış güç zaten bizler süperiz yoksa. Ah bir de şu engeller olmasa neler başaracağız. Elimizden tutanımız yok abi yoksa dağları yerinden oynatacağız.

Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle şunu söylemeden edemiycem biz zamanında 2016 dan bu yana durumun ciddiyetini bildirirken aklınız neredeydi acaba? Facebook, whatsapp, internet sitesi, mail organizasyonu, imza kampanyası, tweetler, sabah haberlerine kadar her yere #KamuyaÇevreMühendisiLazım hastag i ile kampanyalar yaptık ama sadece 3 5 kişi ile.. Defalarca dedik birlik olalım diye kimseden ses çıkmadı. Sorun değil organizasyon yine yapılır. Sıkıntı bana bulaşmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı... Sıkıntı amaaan ben yazınca mı alacaklar mantığı... Kimse darılmasın gücenmesin. Durum bu birlik olamıyoruz. Boşuna çabalamayın sanırım birlik beraberliği olmayan tek meslek bizimki.. Herkes kendi derdinde.

@Zahide Selen
çok değil meselekten şikayet edenler sadece destek verse oda yeterli gıda mühendisi 17 bin atama yapılacak ... hükümet değil goda mühendisleri baya baskı yaptı ..

Zamanında ziraat mühendisleri de yaptı aynı baskıyı kadroyu da aldılar. Sıkıntı sadece bizim bölümümüzde sanırım. Çevre görevlisi kavramı ilk çıktığında 1. sınıftaydım. İmza kampanyalarını falan hepsini hatırlıyorum. Sınıf arkadaşlarım 4. sınıfta öğrenmişti bu kavramı. Mezun olalı 5 yıl oldu. 5 yıldır ciddi bir mücadele verdik bu atama konusunda ama dediğim gibi ortada hep aynı isimler vardı. İnternet sitesi kuruldu. Haftalık twitter etkinlikleri yapıldı. Facebook grubu vardı. Yerel sitelerde, forumlarda haber yaptırmak için çabaladık. Mecliste bakanlıkta mail adreslerine ulaşabildiğimiz kimler varsa mail attık. BİMER e CİMER e yazdık. İl Müdürlüklerine yazdık. Ama basmakalıp cevapların dışında bişey bulamadık. Ama bu iş 3 5 kişi ile olacak iş değil. Odadan desteğimiz yok. Meslektaşlarımızdan desteğimiz yok. Bu şekilde olmaz gerçekten.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
bu blog yapılan çalışmalardan sadece biriydi bu. Bu denli profesyonel bi çalışma başlatıp destek bulamadık. Ötesini siz düşünün artık