• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

#kamuyaçevremühendisilazım

• Konuyu başlatan Silinen üye 2206
  • Başlangıç tarihi
Takip edip, söyleyeceklerimizi iletelim. ÇMO konusundaki fikri doğru. "ÇMO üyelerin problemleri hakkında rapor sunsun, bakana ileteyim" diyor.

sadece kamuda istihdam adına değil; özel kurumlarda çalışan bizlerinde itibarının güçlenmesi için, yapılan çalışmalar hakkında görüşlerimizi beyan etmek için, güçlenmek için, sorunlarımızı dile getirmek için, bence bir an evvel twitterı kullanmalıyız. Sosyal medya çok güçlü...

çm.png

Arkadaslar daha önce yazıldı mi okuma firsatim olmadi fakat mehmet emin birpinar hocamizi takip edip sorunlarimizi paylasmaya devam edelim suan bizimle yeterince ilgili

hoca ilgili bu ilginin devamlılığını sağlamak gerekli, bir de adam birlik olmaya çağırıyor başından atmaya çalışmıyor. Hocanın elini güçlendirmek gerekli çevre mühendisi olmasa da en azından eşe dosta söyleyip hocanın takipçi sayısını artıralım.

Akadaşlar sadece kamuya yerleşecekler için değil mesleğimiz için önemli adım müsteşar yardımcısının bizi dikkate alması.
Dileklerimizi isteklerimizi makul bir şekilde dile getirelim.

Tweeterde Mehmet Emin Birpınar diyor ki, "çevre göresi taslağı ile yorumlarınızı mailime bekliyorum."

Göndermekte fayda var. Hazır şu günlerde öne çıkmışken bunu değerlendirmeliyiz.

Ben gün bir de kendisinin mail adresine (gmail hesabını paylaşmış tweeterda) uzun bir mail attım. Gerek atamalardaki komik rakamlar, gerek de çevre görevliliği ile ilgili.

İlk aklıma gelen ve bildirdiğim bu oldu. Savunma geldi : 10 bin çevre mühendisi çevre görevlisi belgesi sahibi iken, 1000 civarıdna diğer meslekler bu belgeye sahipmiş.

@Uğurhan Korkmaz
bende okudum ama bu sayı şimdilik bu ileride artacak,ünv tercihleri yapan gençleren duydum "çevre müh. yazmayalım bir belge ile zaten çevre mühendisi oluyoruz diyorlar" bu bizim mesleğimizi hiçe saymak :'(

Zaten bu belge çıktıktan sonra malesef bölümde puanlar yerlerde sürünüyor. Bir de taslakta sınav şartı var ve çevre mühendisliğine denk sayma var ki bu taslağı "Çevre Mühendisliğinin Sevr Antlaşması " hali yapıyor.

Taslak ile ilgili görüşlerimi mail attım bende. Özellikle çevre görevlisi kavramının mesleğimize olan zararlarını belirttim.