Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kanalizasyondan gelen koku problemi

Konu, 'ARŞİV' kısmında erva tarafından paylaşıldı.

 1. erva

  erva CMNet Üyesi

  Merhaba; ben çevre mühendisliği öğrencisiyim.Oturduğum yerde sokaktaki kanalizasyon sisteminden geldiğini düşündüğüm bir koku problemi var.Belediyeyi aradığımda koku için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Bu kokunun giderilmesi belediyede görevli çevre mühendisinin sorumluluğumudur?Koku giderimi için neler yapılabilir?bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler..
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Öncelikle altyapının işletmesi belediyeye bağlı ise belediyede ilgili birimin sorumluluğundadır. Kokunun birkaç sebebi olabilir. Bozunma fazladır, boru eğimi ve hızları düşük olduğu için atık su hızlı bir şekilde gidemiyor ve koku problemi oluyor olabilir. Bacadan temiz su basılarak yıkama yapılabilir bu bir süre sizi rahatlatır. Yada baca kapakları altına konulan koku giderici filtreler var bunlardan temin edilerek yerleştirilebilir.
   
  erva bunu beğendi.
 3. erva

  erva CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim.Koku özellikle gece ve sabah erken saatlerde oluyor.Su kullanımının az olduğu saatlerde atıklar gidemediği için olabilir diye düşünmüştüm.
   
 4. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  bu cevap karşısında siz tekrar bir adım atmıyorsanız suç sizindir:(( belediye görevini ihmal etmiş oluyor siz takinbini yapmamışsınız anladığım kadarıyla.tavsiye olarak belediyeye yazılı olacak başvuruyu yaparak kanalizasyon bakım-temizliğnin yapılmasını isteyin cevap gelmez/sorun çözülmezse mülki amire başvurunuz.
   
 5. erva

  erva CMNet Üyesi

  3 kez telefonla şikayette bulundum.ilk ikisinde ilgileneceklerini söyleyerek oyaladılar ama sonuncusunda böyle söylediler.Biraz bilgi sahibi olup bizzat gidip konuşmayı düşünüyordum.Yazılı olarak başvurmak daha etkili olursa öyle yapıcam.Teşekkürler..
   
 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Söz uçar yazı kalır demişler dilekçe ile başvurun.
   
  Murat Akyüz bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?