• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kantar Kalibrasyonu Ve Damgası Hk

• Konuyu başlatan Silinen üye 2641
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 2641

Merhaba Arkadaşlar ,

Firmamızda bulunan 60 Tonluk Kantarın 2 yılda bir yapılan kalibrasyon ve damgalama işlemi ile ilgili olarak artık Damgalama İşlemi TSE üzerinde yapılmakta olup ilgili başvuru kılavuzu ektedir , bilgilerinize , kolay gelsin :)

Ekli dosyalar

• Ölçü_Aletleri_Başvuru_Kılavuzu_2021.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 38
Paylaşım için teşekkürler. Yaklaşık 1 yıl önce başlayan uygulama ile kantar kalibrasyon ve damgalama işlemleri TSE yetkilileri tarafından yapılmaya başlandı. Yetkililer yapılan başvuruları belirli bölgede belirli sayılara ulaştıktan sonra incelemeye geliyorlar. Geldiklerinde başvuru evrağınızın çıktısını, kantarda herhangi bir tamirat işlemi yapıldıysa bununla ilgili damga sökme-takma tutanağı, varsa daha önceki kalibrasyon işlemine ait evrakları sizlerden istiyorlar. Yapılan kontrol ve incelemelerden sonra,

Kalibrasyon sırasında yapılan kontroller sırasında yasal sınırlar içerisinde sapma miktarları hesaplanıyor ve buna göre,

Uygun sapma hesabı sonunda kantar damgalama işlemi yapılıyor.
Sınırı geçen sapma sonunda kantarı mühürleyip kullanıma kapatıyorlar. Bunun sonunda servisiniz ile görüşüyor ve gerekli tamirat tadilatları yaptırıp bu işleme ait tutanağınızı alarak sistemden yeniden başvuru yapıyor ve ilgili harçları tekrar yatırıyorsunuz. Başvuru sonunda ilerleyen tarihlerde tekrar kalibrasyona geliyorlar. Servis gerekli tadilatı yapana kadar kantarı kullanamıyorsunuz. Tadilat işlemi sonunda kantarı kullanmanızda sorun yok, TSE'yi beklemek zorunda değilsiniz.

Yukarıda bulunan evraklarınızı, kantar üzerinde eksik yada sökülmüş damga bulunmadığını önceden tespit etmeniz yararınıza olacaktır.

Gülin Ç.Haber verirler mi bilmiyorum. Ben tanıdık başka firmanın başvurusunu da yapmıştım. İlk onlara geldiği için başvuru belgesi falan konuları için beni çağırdıklarında geldiklerini öğrendim. O sırada kendi firmamı da hatırlatıp gün içinde gelmelerini sağlamıştım. O kantarda kapatma yapılmıştı servis tanıdık ve yakın olduğu için gün içinde gereken düzeltmeyi sağlayıp 1-2 gün içinde açılışı yapılmıştı. Fakat tekrar kontrole gelecekler. Ne zaman gelecekleri belli değil. İşin bir diğer kısmı kalibrasyon ücreti olarak yatırılan o para yanıyor. Tekrar yatırılıyor.

Gelmeden 2-3 hafta önce bölgedeki firmalara toplu bir mail atılıyor.