Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kapasite artişi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında cgdm tarafından paylaşıldı.

 1. cgdm

  cgdm CMNet Üyesi

  kapasite artışı yapılırken önce ÇED raporu hazırlanır ve kapasite artışı yapılır. daha sonra mı kapasite raporu için artış talebinde bulunulur?
   
 2. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Öncelikle kapasite artışına ilişkin ÇED Görüşünüzü alırsınız, tesisinizde kapasite artışına ilişkin makine ekipmanınızda revizyon yaptıktan sonra kapasite raporunuzu yenileyebilirsiniz.
   
 3. Tuğba Yeşil Ağca

  Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

  1/3 oranından fazla artış olucada lisans yenilemeniz gerekmektedir.
   
  Gülçin Doğan bunu beğendi.
 4. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  @Melis Kara arkadaşımızın dediği gibi kapasite artışında il müdürlüğüne/Bakanlığa görüş sorarsınız. @Tuğba Yeşil arkadaşımızın dedği gibi izin sürecinide takip etmeniz gerekir. bu süreçte kapasite raporunun güncellenmesi ise şu şekilde; il müdürlüğü/Bakanlık için yazacağınız yazıdaki "beyan esastır". Beyanınız doğrultusunda ÇED raporu tekrar hazırlanır, revize olur ya da hazırlanmaz,,, bu süreçte kapasite raporuna göre İl müdürlüğü/Bakanlık hareket etmez, şart koşmaz, BEYANINIZ doğrultusunda değerlendirme yapar.
  Tabiki mevcut faaliyet proje tanıtım dosyasından sonra ÇED gerekli değildir kararımı var, kapasite artışıyla EK-1 olarak değerlendirilir mi, bu durumda ÇED tekrar hazırlanır, sonuç; bu süreçte kapasite raporunun yazışmalarında bir önceliği bulunmamakta.
   
  Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
 5. cgdm

  cgdm CMNet Üyesi

  teşekkür ederim arkadaşlar :)
   
 6. Şebnem Mahmude Ayzıt

  Şebnem Mahmude Ayzıt CMNet Üyesi

  Merhaba Birşey danışmak istiyorum. Lisanslı TAT firmasıyız ve kapasitemiz 1/3 oranından fazla arttığı için lisans yenileme yaptık. 22.06.2015 tarihinde teknik uygunluk raporunu yükleyip lisans başvurusu yaptım ama hala yeni kayıt yazıyor. Acaba değerlendirme süresi ne kadardır?
   
 7. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  @Şebnem Mahmude Ayzıt Merhaba,
  Başvuru sayfanızda "yeni kayıt" yazıyorsa başvuruyu göndermemişsiniz demektir. Kontrol etmenizi tavsiye ederim,"değerlendiriliyor" olarak işlem görmesi gerekiyor. Bunun dışında farklı bir sorun var ise de mutlaka İl Müdürlüğünüz ile görüşün.
  İyi çalışmalar
   
  Badem Ağacı... bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.