• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kapasite raporu hk.

AbdulLAH.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
kamu
arkadaşlar merhaba devlet kurumu olarak kuracağımız asfalt plent tesisine çevre izni alıcaz.bu aşamada kapasite raporu isteniyor.devlet kurumlarının oda kaydı olmadığı için kapasite raporu düzenlenemez mi yoksa kapasite raporundan muaf mı sayılıyor? yada ilgili san.tic.odasında kapasite raporu düzenlenmesi başvurusundamı bulunacaz.? bilgisi olan cevap yazabilirmi?
iyi çalışmalar....

@AbdulLAH. bey merhaba. Tesis için bir kapasite raporu olması gerekli, ancak kamu kurumu olduğunuz için bağlı bulunduğunuz ilin Ticaret ve Sanayi odası ile görüşüp kapasite rapor muafiyet yazısı almanız gerekir.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
AbdulLAH.Merhabalar,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sitesinde kapasite raporu ile ilgili şu ifade geçmektedir;

KAPASİTE RAPORLARINI DÜZENLEME ESASLARI
I. TANIM VE KAPSAM:
Kapasite Raporu; sınai üretim. sınai hizmet ve inşaat sektörü ile maden işletmeciliğinde faaliyet gösteren tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarının üretim gücünü gösteren ve onay tarihinden itibaren üç yıl geçerli olan bir belgedir.

Belediye'de çalışırken asfalt üretim tesisi vardı ve kapasite raporu düzenlenmemişti. Fen İşleri Müdürlüğü kapasite bilgileri ile ilgili ıslak imzalı ve kaşeli yazı hazırlamıştı. Ancak il çevre müdürlüğü daha sonra kapasite raporu çıkarılması gerektiğini söylemişti. Bu durum ilden ile değişiklik göstermektedir. Yağız Bey'in dediği gibi Ticaret ve Sanayi Odası ile görüşebilirsiniz.

İlgili Link:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .