Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kapasite Raporu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında erman tarafından paylaşıldı.

 1. erman

  erman CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Kapasite raporu ile ilgili iki sorum olacaktı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1- Tesis 2 sene önce hazırlattığı kapasite raporunda çalışma şeklini 8 saat olarak göstermiş ve o şekilde çalışıyormuş. Şu anda aynı sayıda personel ile 24 saat - 3 vardiya çalışıyor. Kapasitesinde herhangi bir değişim olması ve ya olmaması halinde kapasite raporunu yeniletmek gerekir mi? 24 çalışmak için herhangi bir izin gerekiyor mu ?

  2-Bir başka tesis için geçerliliği devam eden kapasite raporu mevcut. Kapasite raporuna göre " arıtma bulunuyor ve deşarj izni var." Fakat şu anda deşarj izni zaten dolmuş durumda. Ve arıtma iptal edilip foseptiğe çevrilmek isteniyor. Tesiste ekipman ve kapasite hususunda bir değişiklik bulunmuyor. Sadece atık su konusunda bir değişikliğe gidilecek. Bu durumda raporu yeniletmemiz gerekir mi ?

  İyi çalışmalar.
   
 2. erman

  erman CMNet Üyesi

  Konuyla ilgili bilgi verebilecek olan yok mu acaba ?
   
 3. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Her türlü kapasite raporu değişecek.
   
 4. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  - yıllık üretim miktarını değiştirmediği sürece ister 24 saat çalışsın ister 8 saat çalışsın kapasite raporunu değiştirmesine gerek yoktur.. ta ki kapasite raporunun süresi dolana kadar.
  - kullandığın, ürettiğin ürün ve miktarlarda değişime, gelişme, azalma olması durumunda kapasite raporu değişmelidir.
  - atıksu arıtma tesisini değiştirmen durumunda yine aynı durum geçerli, kapasite miktarın değişmediği için kapasite raporunu değiştirmene gerek yoktur. Zaten kapasite raporunun süresi dolması durumunda değiştireceksin ve senden değişiklikler için bilgi ve belge isteyecekler. ozaman değiştirirsin. 2 defa masraf olmamasını öneririm...
   
 5. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  KaanDogukan arkadaşım bilgi için sağol. Eksik bir noktamı gördüm:)
   
 6. erman

  erman CMNet Üyesi

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  Ayrıca çalışma saatlerindeki değişim için izin gerekir mi ? Gündüz 8 saat çalışan fabrika, vardiya sistemine geçip 3 vardiya halinde 24 saat çalışacak olsa bunun için herhangi bir yere bildirimi gerekir mi ?
   
 7. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  kapasite raporuyla ilgili bnm de bir sorum olacak..gfb başvurusunu yaptığım tesisin kapasite raporu makine müh. odasından alındığı için bakanlık başvurumu reddetti..kapasite raporu hazırlama yetkisinin sadece TSO da olduğu yazıyor...TSO ile görüştüğümde ise mevcut olan raporunun geçerli olduğunu tesisimde üretim olmadığı için kapasite raporu veremeyeceklerini söylüyor? konuyla ilgili ne yapılabilir?
   
 8. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  özliem eger tso raporunun geçerli oldgunu söylüyorsa bunu dilekçe ile yazılı beyan al.
  onuda ilgili yere götür dilekçeyle tekrar sun.

  ama şunu söylim benimde kapasite raporu ile sorunum var

  gfb ile ilgili işlerde taahhüt olsun o tarz belgeler dahi kabul edilmiyor tsodan kapasite raporu sadece geçerli sisteme yükleme yapılırken sadece onu kabul ediyormuş ( bu bilgiyi il evre müd verdi.)
   
 9. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  Kapasite raporunu ticaret odası ve sanayi odası düzenleyebiliyor. Eğer üretim yoksa ticaret odası kapasiteden muaf yazısı vermekte, makine parkuru olduğu müddetçe eksper gelip inceleme yapabilir. tabi şu var eğer sanayi odasına kaydınız varsa ticaret odasını kapasite raporu düzenleyemez.
  Hangi odaya bağlısınız?
   
 10. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  doğan bey o konuyu biraz daha açarmısınız nasıl oluyor yani sonuçta her yer ticaret sicil gazetesine kayıtlı değilmi onun içinde odaya üye öyle olmuyormu
   
 11. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  esnaf ve sanatkarlar odasına kaydı olup ta ticari sicil gazetede görünebiliyorsunuz melyun
   
 12. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  dediğim gibi hangi odaya bağlı olduğu önemli normalde üretim yapmayan bir tesisin ticaret odasına kaydının olması gerekir, böyle bir durumdada kapasiteden muaf yazısı alınabilir makine parkuru varsa
   
 13. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  sagolun cevabınız için
  ben farklı birşey düşünmüşüm :)
   
 14. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  Arkadaşlar sevesoda bildirim yaparken kapasite raporunda olan tüketim maddelerini mi beyan edicez?
   
 15. Murat Şimşek

  Murat Şimşek CMNet Üyesi

  Kapasite raporunda üretim var ise bilgi veriliyor genelde.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...