• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

kapı ve pencere aksesuarı imalatı yapan tesisler

nzh_33

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MESKİ KARADUVAR ATIKSU ARITMA TESİSİ
alüminyum ve plastik kullanarak kapı ve pencere aksesuarı yapan firmalar ÇKAGİLHY 'in hangi maddesine tabidir?

YiRMi ALTINCI GRUP TESiSLER ; Diğer Tesisler:
Ek 8’ de emisyon iznine tabi tesisler arasında bulunmasına karsın yukarıdaki gruplarda yer almayan tesisler
asagıdaki hüküm ve sınır degerlere tabidir.
1) Atık gazlarda bulunan toz seklindeki emisyon, özel toz emisyonu degilse Ek-1, Diyagram 1’de yer alan sınır
degerini Y_RM_ALTINCI GRUP TES_SLER Diger Tesisler:
Ek 8’ de emisyon iznine tabi tesisler arasında bulunmasına karsın yukarıdaki gruplarda yer almayan tesisler
asagıdaki hüküm ve sınır degerlere tabidir.
1) Atık gazlarda bulunan toz seklindeki emisyon, özel toz emisyonu degilse Ek-1, Diyagram 1’de yer alan sınır
degerini asmamalıdır. Tesisten kaynaklanan özel toz emisyonları Ek-1’de yer alan özel toz sınır degerleri asmamalıdır.
2) Atık gazlarda bulunan organik bilesiklerin buhar ve gaz biçimindeki emisyonları Ek-1’de yer alan sınır
degerleri asmamalıdır.
3) Baca gazı hızı ve yüksekligi Ek-4’e uygun olmalıdır.
4) Bunların dısında, Ek-1’deki ilgili esaslara uyulacaktır.. Tesisten kaynaklanan özel toz emisyonları Ek-1’de yer alan özel toz sınır degerleri asmamalıdır.
2) Atık gazlarda bulunan organik bilesiklerin buhar ve gaz biçimindeki emisyonları Ek-1’de yer alan sınır
degerleri asmamalıdır.
3) Baca gazı hızı ve yüksekligi Ek-4’e uygun olmalıdır.
4) Bunların dısında, Ek-1’deki ilgili esaslara uyulacaktır.

diye biliyorum.Umarım yardımı dokunur.

Arkadaşlar merhaba. Bu bilgi bana da çok gerekli bu imalatı yapan tesisler ek-2 nin hangi maddelerine giriyor açıkca belirtirseniz sevinirim.

Bu imalatı yapan tesislerin direk ÇKAGİLHY de karşılığı yok sanıyorum. Bunun için tesiste inceleme yapmanız ve ne tür bir proses olduğunu gözlemlemeniz gerekmekte. Alüminyum dökümü var mı? Isıl işlem olarak ne yapıyorlar? Kaplama hangi yöntemle yapılmakta? Eğer küçük bir yer ise sadece birleştirme de yapıyor olabilir.

yeni mezun olduğum için tesis incelemelerinde sıkıntı çekiyorum :( doğalgaz kullanılıyor yakıt olarak. PVC pencere kolu vs.. yapılıyor.Eğer Alüminyum dökümü varsa ya da kaplama yapılıyorsa peki bunlar hangi maddeye tabi olur?

Eda hanım, Bir tesis İzin ve Lisans yönetmeliğinin bir maddesinde tanımlı olmasa da, sahip olduğu ve yaptığı işlemler sonucu birden çok maddeye dahil olabilir. Burada öncelikle tesisinizdeki kazanın kapasitesi önemli. Bu bilgiyi öğrendikten sonra SKHKKY den kontrolünüzü yapınız. Eğer kimyasal bir işlem de yapılıyorsa ( tabiki kapasitesine göre) Kimya endüstrisi alt başlıklarına da girebilir. Ne tür bir işlem yapıldığını bilemediğim için böyle bir yorum yapabildim.