• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Karbon Ayak İzi Hesabı Uygulama Eğitimi

Kayıt
26 Şubat 2009
Mesajlar
88
Beğeniler
31
#1
Sayın Yetkili; UENCO A.Ş. Sürdürülebilirlik Eğitimleri kapsamında;

26-27 Mart 2012 tarihlerinde; Titanic Hotel/ Kartal'da ISO 14064-KISIM 1. SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE KARBON AYAKİZİ HESABI UYGULAMALI EĞİTİMİ düzenlenecektir. Eğitim kapsamında ilk gün teorik eğitim verilecek olup; 2.gün bir örnek üzerinden gidilerek kaynakların belirlenmesi, algoritmenın oluşturulması ve hesaplama ve son olarak da belirsizliklerin hesaplanması ile ilgili pratik eğitim verilecektir. Eğitimin sonunda katılımcıların, kurum ve kuruluşlarının karbon ayakizi hesabını uygulamalı olarak yapabilecek seviyede olmaları hedeflenmektedir. Detaylı bilgi için, eğitim duyuru broşürü ekte bilginize sunulmuştur.

Eğitime katılmak isteyenlerin; "Eğitim Ücretini" eğitim duyuru formunda yer alan hesap numarasına göndererek banka dekontunu, katılımcı adı-soyadı, görevi ve firma adı bilgileri ile ozge.gokmen@uenco.com.tr ya da ilker.mihci@uenco.com.tr adresine göndermelerini rica ederiz.
 

Dosyalar

zuhall

CMNet Üyesi
Kayıt
2 Mart 2009
Mesajlar
184
Beğeniler
28
Şehir
Manisa
#3
Özge Hanım eğitimle ilgili detayla bilgi verebilir misiniz? tarihi geçmediyse katılabilirim.
 
Kayıt
26 Şubat 2009
Mesajlar
88
Beğeniler
31
#5
Merhabalar;

Öncelikle aynı başlıklı eğitim için eğitim tarihimiz 03-04 Mayıs 2012 olarak değiştirilmiştir. Eğitim ile ilgili olarak ilk gün daha çok teorik eğitim verilecek olup; ISO 14064 Standardı, hesaplama metodolojileri, IPCC ve GHG protokolleri, belirsizliklerin hesabı ve örnek sera gazı envanter raporu anlatılacaktır. İkinci gün ise; doğrudan uygulamaya yönelik olarak belirlenen senaryo üzerinden sınırlar çizilece, emisyon kaynakları beirlenecek algoritma oluşturularak karbon ayakizi hesaplanacaktır. Ardından belirsizlik hesabı da yapılarak sistem belgelendirilmeye hazır hale getirilecektir.

Bu eğitimin sonunda katılımcı; kurum ve kuruluş karbon ayakizi hesaplamasını yapabilecek düzeye erişecektir.

Yeni tarihli eğitim duyuru broşürünü ekte yeniden paylaşıyorum. Eğitime katılmak isteyenlerin; "Eğitim Ücretini" eğitim duyuru formunda yer alan hesap numarasına göndererek banka dekontunu, katılımcı adı-soyadı, görevi ve firma adı bilgileri ile ozge.gokmen@uenco.com.tr ya da ilker.mihci@uenco.com.tr adresine göndermelerini rica ederiz.

Karbon Ayakizi Hesabı Uygulama Egitimi_03-04_05_2012.jpg