• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Karbon Ayak İzi ve Enerji

sanem25

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel sektör
Merhaba, 1 ton kağıdın geri kazanımı ile kaç ağacın kurtarıldığına, ne kadar su, petrol ve elektriğin tasarruf edildiğine dair bilgiye nereden ulaşabilirim? Doğru bir kaynak internette maalesef bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Yardımlarınızı için çok teşekkür ederim. Bakanlığın yayınladığı bu hesaplama sisteminin detaylı bir şekilde anlatımına ulaşmaya çalışıyorum. Nasıl hesaplama yapıldığı konusunda bilimsel bir araştırma kabul edilmiş yayınlanmış bir makale vb. bilgilere ihtiyacım var.

google akademik den araştırma yaparsanız daha sağlam kaynaklar bulabilirsiniz. Dergi park gibi makale yayınlanan yerlere.

İngilizce taramada kesin sonuç bulacağınızı düşünüyorum

Murat Bey, paylaşmış olduğunuz verilerin kaynaklarına nasıl ulaşabilirim?