Kariyer.net'den bir "Çevre Mühendisi" iş ilanı yorumsuz direk kopyala-yapıştır paylaşıyorum

İlan Tarihi: 10.11.2011

Şehir/Ülke: İstanbul (Asya), İstanbul (Avr.)

Personel Sayısı: 1

Heksagon Katı Atık

Genel Nitelikler:
Entegre Katı Atık Yönetimi alanında faaliyet gösteren şirketimizde aşağıdaki niteliklerde
"Çevre Mühendisi" aramaktayız.

Üniversitelerin Makine Mühendisliği Bölümlerinden mezun,
Alanında en az 5 yıl deneyimli,
Arıtma tesisi işletme ve şantiye tecrübesine sahip,
Teknik ekipmanlar hakkında bilgi sahibi,
Çok iyi derecede İngilizce bilen,
Esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek
Askerliğini yapmış (Bay adaylar için)

Çiğdem Aksoy

Genel Yönetici
bence çok abartmayalım arkadaşlar zaten ilanın üstünde çevre mühendisi diye yazılmış. kaldı ki firmanın web. adresini incelemenizi tavsiye ederim çevre ile ilgili birçok çalışmalarda bulunmuş bir şirketin çevre mühendisliğinden bihaber olduğunu düşünmüyorum. yine aynı şekilde firmanın başka illerdeki ilanlarını incelemenizi tavsiye ederim. orada da yine üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun isteniyor.''Üniversitelerin Makine Mühendisliği Bölümlerinden mezun'' ifadesi sadece yanlış yazılmış bir ifadedir. ayrıca firmanın bir de makine mühendisi ilanı var onun üzerinden değişiklik yapılırken unutulmuş olabilir.altında başka birşey aramaya gerek yok.

Fatih Bel

CMNet Üyesi
copy-paste ilan ik nın dikkatsizliği, uyarmak lazım firmayı maille. iş arayan arkadaşlar bunu yaparlarsa bir adım öne geçerler:)

Tunalper

CMNet Üyesi
Yahu firmanın İK sorumlusu bir yanlışlık yapmış belli ki. Hemen isyan etmeye gerek yok bence.

İstanbul' da Hadımköy ve Tuzla semtlerinde tesisleri olan bir firmada İK müdür yardımcısı olan bir arkadaşım endüstri mühendisi aradığı iş ilanına yanlışlıkla,
* Tuzla' daki tesisimizde görevlendirilmek üzere
* Büyükçekmece-Beylikdüzü-Avcılar ilçelerinde ikamet eden
...
yazmıştı.

Bahsedilen mesafe şehirlerarası mesafelerden bile fazla düşünün yani :D

qrafiqer

CMNet Üyesi
yapılan bir yanlıştır ama yanlışı buraya taşımaktansa firmayı bilgilendirmek daha doğru olur kanısındayım.

Burada herkesin yapabileceği bir yanlışlık işte :) Firmayı o kadar yarmaya gerek yok ki :) Ayrıca mesleğimize yapılmış hakaret gibi düşünüp ezikleşmemizede gerek yok :)

Ben anlamam okuyunca sırıtıp dalga geçme isteği geliyorsa, asla mesleğimizi değil, karşı tarafı ezik görüyorsam yorumum böyledir arkadaşlar..

Valla firmayı araştırmadım , uyarma ihtiyacıda hissetmedim.Sehven yapmış da olabilirler.Hatasız kul da olmaz derler.Ama böyle bir ilan garip değil mi? Kariyere parasıyla ilan veriyorsun. İKcılar neden işlerini çok araştırma gereği hissetmezler orasıda ayrı bir konu , bir sürü ilanda bir sürü saçmalıkta oluyor.Örneğin adam kırmızı elma olsun istiyor ama şartlara elmada olsun diyor gibi ...

Arkadaşlar gülün geçin yaa :) Hem firmayı neden uyarıyorsunuz ki? Belki makine mühendisliğinden mezun bir mühendis arıyorlardır.. Yani ''Çevre Görevlisi'' yazacaklarına belki de yanlışlıkla Çevre Mühendisi yazdılar? Olamaz mı yani? :) Ne de olsa mesleğimizi bütün mühendisler, fen fakültesi mezunları yapabiliyor... Ne ala memleket.

Can Avşar

Genel Yönetici
Arkadaşlar gülün geçin yaa :) Hem firmayı neden uyarıyorsunuz ki? Belki makine mühendisliğinden mezun bir mühendis arıyorlardır.. Yani ''Çevre Görevlisi'' yazacaklarına belki de yanlışlıkla Çevre Mühendisi yazdılar? Olamaz mı yani? :) Ne de olsa mesleğimizi bütün mühendisler, fen fakültesi mezunları yapabiliyor... Ne ala memleket.
olabilir, böylesi banada mantıklı geldi :)

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)