• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Katı atık projesi

htceyll

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DÜBİT
Okuduğum üniversitede bu yıl katı atık üzerine bir proje yapmamız gerekiyor fakat ben katı atık alanında hangi konu üzerinde yoğunlaşacağıma bir türlü karar veremiyorum. Bu proje bundan sonraki meslek hayatımı etkileyecek bu sebeple benim için oldukça önemli. Sizce hangi konu üzerine yönelmeliyim?

katı atık terimi daha çok evsel katı atıklar için kullanılıyor. bence günümüzde uğraşılacak önemli bir konu. evsel katı atıkların düzenli depolanması, bunun için düzenli depolama alanları projesi, yapımı, işletilmesi ve bu alanlardan elektrik enerjisi üretimi üzerine çalışabilirsin. başka soruların olursa yardımcı olurum. iyi çalışmalar

katı atık benim bitirme tezimdi . eğlenceli bir konudur katı atık. proje derken mesela hangi kolları var onu açarsan yardımcı olabilriim . aktarma merkezimi , katı atık depolama sahasının yapımı mı, sadece elektrik mi ? nasıl bir proje olcak

Benden sana öneri;
bu çalışma projelerde hibe bile almıştır. ,( 5.000.000) (300.000)
katı atık depolama ayırma ile ilgili binlerce proje bulabilirsin ama sen toplama üzerine çalış yani.

toplama derken çöp kamyonlarının düzenli, verimli toplama yapması, karmaşık toplama yerine ayrıcalıklı toplama yapması, güzergah minimizasyonu üzerine çalış.

okul bilginle bunu yapman zor ama iş hayatını şekillendirecekse bu projenin altına girmen gerekir diye düşünüyorum.

Öncelikle kıymetli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ben üzerinde çalışabileceğim konuların fotoğraflarını atsam daha net bir tavsiye alabilirim sanırım. Proje derken de listede verilen konulardan birini seçip o konu üzerinde bir hedef belirlemem gerekiyor. Mesela şu konuda poster hazırlayıp insanları bilgilendirmek adına çalışmalar yapıcam gibi. Bu öylesine verdiğim bir örnek konular için daha ciddi ve akademiksel çalışmalar gerekli. Şuan 3. sınıf öğrencisiyim onuda belirtmek isterim.

Ekli dosyalar

• 20161007_132805.jpg
    20161007_132805.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 88
  • 20161007_132817.jpg
    20161007_132817.jpg
    92.9 KB · Görüntüleme: 77
  • 20161007_132805.jpg
    20161007_132805.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 63
  • 20161007_132817.jpg
    20161007_132817.jpg
    92.9 KB · Görüntüleme: 58
  • 20161007_132829.jpg
    20161007_132829.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 60
KATI ATIK DERSİ PROJELERİ BAŞLIĞI ALTINDA YAZAN KONUARIN BİRÇOĞU bu ders kapsamında değerlendirilemez. yanlışlık var. değerlendirilenlerde birbiriyle ilişkili zaten. bunlar;11-12-13-14-15-17-19-20-21-29-31-33-34-36-37-41-43-44-46-47-48 nolu başlıklardır.6-16-18 başlıklarıda dolaylı olarak ilgilidir.
Nacizane tavsiyem şu olacaktır: Düzenli depolama. Burada; yer seçimi, fizibilite raporu, Çed belgesi, uygulama projeleri, sahanın yapımı, işletilmesi, sahada oluşan çöp gazından elektrik enerjisi üretimi, sızıntı suyu arıtımı, sahanın kapatılması, izlenmesi.
gördüğün gibi sizin ders başlıklarının birçoğu burada olacak zaten. Şu anda ülkemiz mevzuatı bu konuda çalışılması gerektiği yönünde. daha çok bilgi, belge ve uygulama alanı bulabileceğin bir konu. kafanı çok karıştırmadan bence bu konuda yoğunlaş ve hazırlık çalışmalarına başla. şimdiden başarılar dilerim

kompostlaştırma yada pirolizi şeçebiliirsin ayrıca poster hazırlamak o kadar da zor değil power pointin bu uygulaması var . bende tezim için hazırlaıştım posteri . sen biran nce konunu belirle araştırmalarını yap vaktinin çoğunluğunu postere ayır uzun sürüyor ince detay ve ayarlamaları yüzünden

@htceyll

sana su kadarını söyleyebilirim özellikle günümüzde biyolojik atıksu tesıslerının camur bertarafı başlı başına bi sorun. eğer ki bu konuda calısmayı secersen ılerkı yıllardada sana bihayli yararlı ve fırsat olabilecegini düsünüyorum.