• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kauçuk atık sorunu

Batuhan Aşcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çınar Mühendislik
Arkadaşlar çevre görevlisi olduğum tesisin aylık yaklaşık olarak 250-300 kg civarında kontamine olmamış kauçuk atığı çıkıyor. Atık Kodunu 07.02.99 olarak belirledim. Fakat bu kodla çalışan lisanslı firma bulamadım. Sizlere sormak istediğim; daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlarımız varmı? Bu atığı alabilecek lisanslı firma bilen var mı? Atık kodunu 07.02.13 (Atık Plastik) olarak belirlemek kabul görür mü? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar.

@aySbuk
Peki EK-3/B analizi yaptırdınız mı? 07 02 15 ve 07 02 17 kodlu atıkların Ek-3/B analizi sonucu tehlikesiz nitelikte olduğu belgelenmeden tesise kabul edilmesi uygun değildir.

@oknt
evet tabi ki, analiz olmadan zaten tesiste kabul etmiyor, ayp onayı da verilmiyor. ama kod sonuç olarak kabul edildi.

@aySbuk
Benim de bir tesisimde analiz olmadığından 07 02 14 kodu ile göndermekteyiz. Peki vulkanizasyon işlemi sonucu mu oluşuyor kauçuk atıkları.

Arkadaşlar Merhaba,
Kablo üretimi yapan firmamda vulkanize kauçuk atığı çıkıyor. Bu atığın atık kodunu ve gönderebileceğim lisanslı bir firma biliyor musunuz?

@duyguekr
Vulkanize kauçuk atıklarını 070214 atık kodu ile Ekolojik Enerji firmasına verdik. AYP onayı da aldık. EK-3B analizi yaptırıp tehlikesiz olduğunu ispatlarsanız 070215 kodu ile tehlikesiz atık alan geri kazanım firmalarına da verebilirsiniz.

@sevinç 2259
Sevinç Hanım Merhaba Vulkanize kauçuk atığımız mevcut. İletişime geçebilir miyiz

[QUOTE="sevinç 2259, merhaba, firmamız eskişehirde numune göndermek isteriz?

@yarabandı
mail adresinizi alabilir miyim? Numune göndermek isterim

Merhaba arkadaşlar konuyu tekrardan canlandırmak adına :) ve elimde yaklaşık 10-15 ton işlenmiş (ısıl işlem görmüş) atık silikon kaucugu bulunmaktadır. (atığın resmini yakın zamanda koyacağım.)

Fakat alan bir firma bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Kocaeli istanbul sakarya bölgelerinde bildiğiniz alan yer var mı ?
Tesis ücretsiz gönderim yapmak istiyor ama son çare tabi bertaraf için para ödemek.
Ayrıca 99lu atık kodunu kullanabilmeniz için bakanlık onayından geçmesi gerekiyor diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin beni lütfen.

@orangehead026 Ekolojik Enerji firması ile görüşebilirsiniz. Kauçuk atıklarını 070214 atık kodu ile vermekteyiz. Tabi bertaraf ücreti alıyorlar. Ücret almayan bir firma bulursanız bu konuya yazar mısınız?

@Okan Türe
Tabi bulabilirsem haber veririm. Ekolojik Enerjiyi biliyorum arkadaşım çalışıyor :) fakat ücret isteyecekleri için göndermek istemiyorum oraya :)

merhabalar tekrar konu başlığı açıp kirlilik yaratmak istemedim buraya yazma gereği duydum

çalıştığım tesis ömrünü tamamlamış araçların geri kazanımı tesisidir ve araçların koltuklarından kaynaklı yüklü miktarda kauçuk madde oluşmaktadır.

daha önce belediyeyi aradığımda ve gelip incelediklerinde bu atığın geri kazanılamaz geri dönüştürülemez olduğu belirlendi ve direk çöp olarak belediyenin alması gerektiği söylendi. bunun için büyükşehir belediyesi çevre koruma ve kontrol dairesi başkanlığına bu atığın alınması konusunda dilekçe yazdım ve sonuç olarak bu atığın lisanslı bir firmaya verilmesi gerektiği söylendi. kauçuk atığını alan firma var mı ve bunun kodunu nasıl belirlerim ?

Merhaba bursada tehlikeli tehlikesiz kaucuk atıklarının ve OTL atıklarının lisansli geri kazanımını yapmaktayiz bununla alakali atıkların resmini gonderirseniz yardımcı olabiliriz musatek@tekgeridonusum.com

Merhaba kaucuk atiklarinizla alakali tehlikeli veya tehlikesiz atıklarinizi lisanslı olarak alabiliriz bununla alakali detaylar için musatek@tekgeridonusum.com mail göndermeniz yeterli

Merhaba konuyla alakalı size yardımcı olabiliriz detaylı mail atarsanız musatek@tekgeridonusum.com

Merhaba, tesiste kauçuk emme basma hortumları var kullanılmış ve yırtılmalar sonucu geçici depolama tesisimize gönderilmiş. Nasıl değerlendirebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Atık kodunu bilemediğim için firmalarla iletişime geçemiyorum

Gürkan üstadım, 99 lu kodlarda bakanlıktan izin alınması gerekir ve bu tür atık kodların eğer uygun bir atık kodu bulunamazsa tercih edilmesi isteniyor.