• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kauçuk atık sorunu

Batuhan Aşcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çınar Mühendislik
Arkadaşlar çevre görevlisi olduğum tesisin aylık yaklaşık olarak 250-300 kg civarında kontamine olmamış kauçuk atığı çıkıyor. Atık Kodunu 07.02.99 olarak belirledim. Fakat bu kodla çalışan lisanslı firma bulamadım. Sizlere sormak istediğim; daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlarımız varmı? Bu atığı alabilecek lisanslı firma bilen var mı? Atık kodunu 07.02.13 (Atık Plastik) olarak belirlemek kabul görür mü? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar.

@Serkan Çiçekay

Bakanlığın vermiş olduğu görüşte, kauçuk atıklarının Atık Yönetimi Yönetmeliği Ek-IV atık listesinde 07 02 başlığı altında tanımlandığı belirtilmiştir. “Bu kapsamda atık üreticileri atığın “Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında Ek-3B analizini” yaptırarak analiz sonucuna göre tehlikeli ise 07 02 16* atık kodu ile geri kazanım/bertaraf tesislerine, tehlikesiz ise 07 02 17 atık kodu ile çevre izin ve lisanslı geri kazanım tesislerine gönderilmesi gerekmektedir.” denilmektedir.

@sevinç 2259
Sevinç Hanım Merhaba Vulkanize kauçuk atığımız mevcut. İletişime geçebilir miyiz

Merhaba arkadaşlar konuyu tekrardan canlandırmak adına :) ve elimde yaklaşık 10-15 ton işlenmiş (ısıl işlem görmüş) atık silikon kaucugu bulunmaktadır. (atığın resmini yakın zamanda koyacağım.)

Fakat alan bir firma bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Kocaeli istanbul sakarya bölgelerinde bildiğiniz alan yer var mı ?
Tesis ücretsiz gönderim yapmak istiyor ama son çare tabi bertaraf için para ödemek.
Ayrıca 99lu atık kodunu kullanabilmeniz için bakanlık onayından geçmesi gerekiyor diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin beni lütfen.