Kaygan Zemin Hakkında

Fecriati

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
1 Mart 2011
Mesajlar
121
Beğeniler
31
#1
Arkadaşlar tesisimizde sürekli sulama yapılan yerlerde doğal olarak yosun oluşuyor ve bu da zemini çok daha kayganlaştırıyor. Gerekli yerlere "Dikkat Kaygan Zemin" uyarısı yerleştirdik ancak çok etkin bir çözüm değil mutlaka sorun yaşanıyor. Oluşan yosunu temizlemek ve yosun oluşumunu önlemek için ne gibi pratik tedbirler alınabilir?
 

Serhat Güler

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
26 Nisan 2010
Mesajlar
177
Beğeniler
76
#2
zemini neden sürekli sulama ihtiyacı hissediyorsunuz? konuyla ilgili elinizde foto varsa yükleyebilir misiniz? sorununuza daha net çözümler üretebiliriz o zaman. sorunuz biraz kapalı olmuş böyle. ben tam canlandıramıyorum gözümde açıkçası. ama şöyle birşey söyleyebilirim size sorunun kaynağına inerseniz ve ona çözüm bulabilirseniz başka birşey yapmanıza gerek kalmaz. hani derler ya batalık dururken sivrisineklerle savaşmak boşuna diye aynı o hesap....
 

Ersin Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
13 Şubat 2012
Mesajlar
18
Beğeniler
3
#3
örneğin kaygan merdivenlerin üzerine kaymaz bantlar yapıştırılıyor ,kauçuk veya keçeli.bunlar kaymayı engelliyor bunun benzeri yapılabilir.yosun oluşumu için havuz kimyasalları satanlara sorulabilir.

C sınıfı ISG uzmanı
 

Can Avşar

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
25 Şubat 2009
Mesajlar
1.130
Beğeniler
826
Şehir
Antalya
#4
Oluşan yosunu temizlemenin en kolay yolu, o alanı klorla düzenli olarak yıkamak ve sonrasında fırça ile temizlemek. Bu basit yöntemi deneyin. Etkinliğine siz de şaşıracaksınız..
 

Yukarı Alt