• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kemoterapi iğne ucu

AYÇA SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Genç Grup
Merhaba,
Danışmanlığını yaptığım bir hastanede kemoterapi ünitesinden kemoterapi iğnesinin ucunu tehlikeli atıklarımızı alan firma radyoaktif içerdiği için almadı. Bu atıkları hangi firma alır? Araştırdım ama bulamadım. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
Hepinize kolay gelsin...

18 01 08* : Sitotoksik ve sitostatik ilaçlar kodu ile tehlikeli olarak çıkacaksın, radyoaktif olduğunu nerden çıkarmış. herkes bi tarafdan element uyduruyor.

Eğer öyle olsaydı kemoterapi değil radyo terapi olarak ünite adlandırılırdı ve iddia eden tehlikeli atık firması(bu arada firmayı merak ettim) iddiasını ispatlamalı radyo aktivite miktarını akredite bir kurum kuruluşta ölçtürmeli sonuca göre karar verilmesi. Ben daha geçen hafta ne kadar kemoterapi atığı varsa hepsini gönderdim. Miktarı fazla değilse geçici atık deposunda beklet gelecek sefere (6 ay sonra) başka bir firmaya verirsiniz. Radyoaktif atıklar için tübitak tek adres.

@AYÇA SARI

kemoterapi ünitesinden çıkan bütün atıkları 18 01 08 olarak veriyoruz. iğne uçlarını bizde de sorun etmişlerdi ama gerekçeleri tıbbi atık olduğunu iddaa etmeleriydi. bunu sorun etmelerinin tek sebebi bu arkadaşların size verdikleri varilleri tek seferlik kullanmamaları. bunları boşaltıp yıkayıp tekrar size getiriyorlar. bu da onların riskini arttırıyor, haliyle iğneleri de istemiyorlar.