Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kemoterapi iğne ucu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında AYÇA SARI tarafından paylaşıldı.

 1. AYÇA SARI

  AYÇA SARI CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Danışmanlığını yaptığım bir hastanede kemoterapi ünitesinden kemoterapi iğnesinin ucunu tehlikeli atıklarımızı alan firma radyoaktif içerdiği için almadı. Bu atıkları hangi firma alır? Araştırdım ama bulamadım. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
  Hepinize kolay gelsin...
   
 2. rıdvan öztekin

  rıdvan öztekin CMNet Üyesi

  18 01 08* : Sitotoksik ve sitostatik ilaçlar kodu ile tehlikeli olarak çıkacaksın, radyoaktif olduğunu nerden çıkarmış. herkes bi tarafdan element uyduruyor.
   
 3. TalipGÜNER

  TalipGÜNER CMNet Üyesi

  Eğer öyle olsaydı kemoterapi değil radyo terapi olarak ünite adlandırılırdı ve iddia eden tehlikeli atık firması(bu arada firmayı merak ettim) iddiasını ispatlamalı radyo aktivite miktarını akredite bir kurum kuruluşta ölçtürmeli sonuca göre karar verilmesi. Ben daha geçen hafta ne kadar kemoterapi atığı varsa hepsini gönderdim. Miktarı fazla değilse geçici atık deposunda beklet gelecek sefere (6 ay sonra) başka bir firmaya verirsiniz. Radyoaktif atıklar için tübitak tek adres.
   
 4. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  kemoterapi ünitesinden çıkan bütün atıkları 18 01 08 olarak veriyoruz. iğne uçlarını bizde de sorun etmişlerdi ama gerekçeleri tıbbi atık olduğunu iddaa etmeleriydi. bunu sorun etmelerinin tek sebebi bu arkadaşların size verdikleri varilleri tek seferlik kullanmamaları. bunları boşaltıp yıkayıp tekrar size getiriyorlar. bu da onların riskini arttırıyor, haliyle iğneleri de istemiyorlar.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.