• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kimyasal ambalajlayan küçük tesis hizmet alması gerekir mi?

ayznys

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DANIŞMANLIK
arkadaşlar, üretim olmayıp sadece kimyasal karışım yapan küçük çaplı bi tesiste [ayrıca tesiste kimyasalları ambalajlıyorlar] çevre mühendisinden hizmet alması gerekir mi gerekirse hangi konular şimdiden teşekkür ederim.

Karisimdan yeni kimyasal olusuyor mu?
Ayrıca uretim odakli degil de tesisinizin dahil oldugu cevre mevzuatlari acisindan cevre hizmeti almasi gerektigini dusunuyorum.

Son düzenleme:
haklısınız üretim amaçlı hizmet alınmaması gerektiğini düşündüm. kimyasal karışınca yeni kimyasal oluşuyor. ambalajları piyasaya süren beyanı yapılmalımı. veya dökülmeler olabilir bu sebeple atık alanı vs. gerekli mi

4.1.9 Temel plastik maddelerin (polimerler, sentetik elyaflar ve seluloz bazlı elyaflar) üretildiği tesisler. maddeyi inceledim fakat pek bağdaştıramadım üretimle

4.19 kimyasallarin veya ara urunlerin islenmesi. Bu da tahmin sadece, prosesinizi ayrintili bilmiyorum cunku