• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kimyasal Arıtma Çöktürme Sorunu

Ali Salih İnci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Durukim Endüstriyel
Arkadaşlar merhaba, kimyasal arıtmamda çamur yüzeye çıkıyor. Sebebi ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• IMG_20211018_113020.jpg
    IMG_20211018_113020.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20211018_113035.jpg
    IMG_20211018_113035.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 50
Ali Bey fotoğraftan anladığım kadarıyla kabaran çamur sonradan yüzeye çıkmış gibi. Benim tesisimde de sık sık aynı problem yaşanıyor. Çamurları fazla beklettiğimiz için olduğunu düşünüyorum. Fakat hiç çökmeyen bir çamursa ve dozajlamayı doğru yaptığınızı düşünüyorsanız, kullandığınız koagülant türünde değişikliğe gitmenizi tavsiye ederim. Benim tesisimde normalde alüminyum etken maddeli koagülant türleri kullanırken bazı üretim proseslerinde demir etken maddeli koagülantları kullanmak gerekiyor.