Kimyasal Arıtma Hesap Programı

G
Arkadaşlar elinde kimyasal arıtma hesap programı olan var mı??

Hazel Candan

CMNet Üyesi
başka birinin hazırladığı bu tarz bi programı kullanman bence zor olabilir yani kendisi hazırladıysa hazır olan programlar haricinde. o yüzden kendin oluştur excelde kolayca yapabilirsin. ama elinde olan biri varsa ve paylaşırsa güzel olur :)

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Konuları düzenlerken gördüm.

1. si neyin kimyasal hesabı atıksu, temizsu
2.si hangi ünitenin yada bölümün hesabı

3. süde kullanacağın programın güvenilirliğini test etmen lazım. Test edene kadar yenisini yazmak daha kolay bence..

Bende aynı fikirdeyim, şimdi oldu da sana bu programı gönderdim diyelim peki, kabuller ve formüller doğru mu yanlış mı nasıl bileceksin? Programa nasıl güvenip bişyler yapacaksın?? ikincisi şunu söylemek isterim, kimyasal arıtma tasarımı çok zor bi iş değil, inan hesap makinesi ile 1 dk içinde bir kimyasal arıtma tesisi tasarımı yapabilirsin, önemli olan doğru proses seçimlerini yapabilmektir ve üzülerek söylüyorum böyle bi program yok..

Gökhan Ş.

CMNet Üyesi
Bende aynı fikirdeyim, şimdi oldu da sana bu programı gönderdim diyelim peki, kabuller ve formüller doğru mu yanlış mı nasıl bileceksin? Programa nasıl güvenip bişyler yapacaksın?? ikincisi şunu söylemek isterim, kimyasal arıtma tasarımı çok zor bi iş değil, inan hesap makinesi ile 1 dk içinde bir kimyasal arıtma tesisi tasarımı yapabilirsin, önemli olan doğru proses seçimlerini yapabilmektir ve üzülerek söylüyorum böyle bi program yok..
1 dakika içinde tasarım yapılabiliyor mu? vay canına

serdaralkan

CMNet Üyesi
Burası insanların birbirini rencide etmesi veya birşey ispatlaması amacıyla kurulmadığını düşünüyorum. Arkadaşa yardım etme amacı olanlar ilgilenirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Saygılar ve Sevgilerle;

Gökhan bey niye bu kadar şaşırdınız anlayamadım, siz baya zorlanıyorsunuz sanıyorum.. isterseniz yardımcı olabilirim..
Merhabalar aslında bana yardımcı olabilirsiniz. 135 mg/litre nikel, 53 mg/litre krom ve 8000 mg/litre Sülfat içeren ortalama 500 m3/gün debiye sahip bir atıksu için kimyasal arıtma tesisi nasıl tasarlanır, hesapları ile anlatabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

---Deşarj standartlarını vermeyi unutmuşum---

Nikel 5 mg/l, krom 5 mg/l, sülfat 1700 mg/l

Onur bey konu kimyasal arıtma hesap programı arayışında olan bir arkadaşın isteği ile ilgili, bence siz isteğinizle ilgili ayrı bir konu açın.. ayrıca niyetinizi gayet iyi anlayabiliyorum.. Benim amacım yanlışıyla doğrusuyla burada gerçekten meslektaşlarıma elimden geldiğince yardımcı olabilmek..!! Sizin konunuza dönecek olursak siz tasarım ve hesapları elinizden geldiğince yapmaya gayret edin sonra arzu ederseniz ben kontrol eder size yanlışlarınızı söylerim.. Saygılar sunuyorum..

Onur bey konu kimyasal arıtma hesap programı arayışında olan bir arkadaşın isteği ile ilgili, bence siz isteğinizle ilgili ayrı bir konu açın.. ayrıca niyetinizi gayet iyi anlayabiliyorum.. Benim amacım yanlışıyla doğrusuyla burada gerçekten meslektaşlarıma elimden geldiğince yardımcı olabilmek..!! Sizin konunuza dönecek olursak siz tasarım ve hesapları elinizden geldiğince yapmaya gayret edin sonra arzu ederseniz ben kontrol eder size yanlışlarınızı söylerim.. Saygılar sunuyorum..
Teşekkürler yinede