• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kimyasal envanter bildirimi

B

Burcu Atay

Kimyasal envanter bildiriminde geçtiğimiz seneden bu seneye değişiklik yok ancak güncelle butonu da göremedim. yeni beyanda bulun diyerek mi beyan yapılması gerekiyor? bildirim durumuna girildiğinde her bir kimyasalın üzerine tıklanarak değişiklik yapılıp kaydet butonuna basılınca güncelleme yapıyormuş.

Bu konu başlığında sorayım ben de,forum kirliliği oluşmasın...

Sevgili arkadaşlar...Fabrika içerisinde kullanılan kimyasalların etiketlenmesi işi iş güvenliğine mi aittir çevre görevlisine mi?

Kimyasal envanter bildiriminde karışımlar tek tek içindeki maddeler hesaplanarak maddelerin isimleri mi yazılıyor acaba? Danışmanlığını yaptığım bir firma o konuda diretiyor, il çevreyle görüşüyorum yönetmeliği okuyorum öyle bir şey çıkaratamıyorum. Söylediğine göre diyelim ki maddede bütan var propan var.10 tane madde gireceğiz karışım olarak, hepsinde bütan olanları topluyoruz. 5 madde de bütan varsa 5 maddenin bütanı toplanıyor kimyasal envanter olarak müstahzarın adını değil de bütan olarak gireceğiz şeklinde söylüyor. Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?

Öyle değilmiş , kek bildirimine baktım tek tek bileşenlerin yüzdeleri hesaplanmış. Cas nuamrası olamayanlar için mecburen o şekilde yaptım .

@Dilan
Bende bildirimi yaptım cas numarası olmayanlar için diğer tehlikeli maddeler seçeneğinden giriş yaptım bir sıkıntı olmadı.