Kimyasal kokteyllere dikkat !

Can Avşar

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
25 Şubat 2009
Mesajlar
1.130
Beğeniler
826
Şehir
Antalya
#1
kimyasalkokteyl.hlarge.jpg

Environmental Health Perspectives dergisinde yayınlanan makaleye göre , insan vücudunda biriken kimyasalların yol açabileceği sonuçlar önemli....

Dr. Uygar Özesmi Gezegen'in Geleceği adlı radyo programında bu konuda şunları söylüyor:California San Francisco Üniversitesi’nde hamile kadınlar üzerinde yapılan testlerde, vücudunda zehirleyici kimyasalları barındıranların oranının % 99 ile %100 arasında olduğu bulundu.
Bu kimyasallar pek çok farklı kozmetik ürünlerinde ve plastik ürünlerde bulunan DDT, ateş önleyici, lavabo açıcılar ve fatalat gibi kimyasallar.

Çalışmayı yürüten Tracey Woodruff, hamile kadınlarda hamileliğe etkisi bilinmeyen bu kadar farklı kimyasala rastlamanın oldukça şaşırtıcı olduğunu kaydediyor. Bu konuyla paralel, Amerikan Ulusal Çevre Sağlığı Enstitüsü’nün çevresel kimyasalların obezite ve diabet gelişimi üzerine etkilerinin konu edildiği bir zirve toplantısı düzenledi. Kimyasala maruz kalma ve obezite arasındaki ilişkiyi araştıran bazı çalışmalar değerlendirildi. Çevre Koruma Fonu’nda çalışan Jennifer McPartland, bu konu ile ilgili “Bu kimyasallar beni daha şişman mı yapıyor?” başlığı altında bir makale yayınladı.

kimyasalkokteyl.hlarge.jpg
 

Yukarı Alt