Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal kokteyllere dikkat !

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  kimyasalkokteyl.hlarge.jpg

  Environmental Health Perspectives dergisinde yayınlanan makaleye göre , insan vücudunda biriken kimyasalların yol açabileceği sonuçlar önemli....

  Dr. Uygar Özesmi Gezegen'in Geleceği adlı radyo programında bu konuda şunları söylüyor:California San Francisco Üniversitesi’nde hamile kadınlar üzerinde yapılan testlerde, vücudunda zehirleyici kimyasalları barındıranların oranının % 99 ile %100 arasında olduğu bulundu.
  Bu kimyasallar pek çok farklı kozmetik ürünlerinde ve plastik ürünlerde bulunan DDT, ateş önleyici, lavabo açıcılar ve fatalat gibi kimyasallar.

  Çalışmayı yürüten Tracey Woodruff, hamile kadınlarda hamileliğe etkisi bilinmeyen bu kadar farklı kimyasala rastlamanın oldukça şaşırtıcı olduğunu kaydediyor. Bu konuyla paralel, Amerikan Ulusal Çevre Sağlığı Enstitüsü’nün çevresel kimyasalların obezite ve diabet gelişimi üzerine etkilerinin konu edildiği bir zirve toplantısı düzenledi. Kimyasala maruz kalma ve obezite arasındaki ilişkiyi araştıran bazı çalışmalar değerlendirildi. Çevre Koruma Fonu’nda çalışan Jennifer McPartland, bu konu ile ilgili “Bu kimyasallar beni daha şişman mı yapıyor?” başlığı altında bir makale yayınladı.

  kimyasalkokteyl.hlarge.jpg
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...