• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

kirli, naylon ve kartonun bertaraf edilmesi

merhaba arkadaşlar;
kirli nylon ve kartonun bertarafı nasıl yapılmaktadır? çöp olarak atık yakma ve bertaraf tesislerine mi göndermeliyim? bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. iyi çalışmalar

ben atıkları görmedim. ama söylenen tozlu, çamurlu karton ve naylon oldukları. tehlikeli maddelerle kontamine olmuş değiller yani

kontamine olmadığı sürece tat firmaları bunları alacaklardır. gdt de prosesler farklılık gösteriyor ama kirli olanları alanlar var ve yıkayıp işlem yapıyorlar sorun olmuyor yani

geri dönüşüm olarak kullanılmayacak durumdaysalar yakmaya gönderebilirsiniz evet.zaten yönetmelikte bu şekilde belirtmekte.çimento fabrikaları da bu atıkları yakmada kullanabilir.