• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kırma-eleme tesisi ve taş ocağı

Merve Kazan

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba;

İzin Lisans portalında kırma-eleme tesisi ve taş ocağı için uygun olan ana faaliyet alanı ve faaliyet dalı nedir ?

2.18 Üretim kapasitesi 200 ton/gün ve üzeri olan ve 4/6/1985 tarihli ve 3213 sayılı Maden Kanununun I.Grup b, II.Grup (kireçtaşı dahil), IV.Grup, V.Grup’larında yer alan madenlerin çıkartıldığı ocaklar.

2.19 Üretim kapasitesi 200 ton/gün ve üzeri olan ve Maden Kanununun I.Grup b, II.Grup (kireçtaşı dahil), IV.Grup, V.Grup’larında yer alan madenlerin ve cüruf ve molozların kırılması, öğütülmesi, elenmesi için kurulan tesisler.

Teşekkür ederim. İzin lisans portalında 14. maddeddeki faaliyet konusunu seçerken sıkıntı yaşadım. Oradaki başlığı nedir peki ?

@Merve KAZAN
eğer patlatma ile çıkarım yapıyorsanız;

@Burak Dumlu

Burak bey'in yazmış olduğu eklere,
' 2.17 Patlayıcı veya alev püskürtücü kullanılan taş ocakları.' nı da eklemelisiniz.

@Merve KAZAN

Onu da nace kodunu yazarak seçiyorsunuz.

@Yasemin Aslantürk

14. adımdan söz ediyor Merve hanım diye tahmin ediyorum. firmanın faaliyet kodu; ki bu da nace kodu oluyor. Nace kodunu yazınca faaliyet konusu zaten otomatik olarak çıkıyor.

Nace Kodu: firmanın vergi levhasında geçen firma faaliyet kodu.

Doğru mudur Yasemin hanım ( pirim ) ?

ilave olarak
9.11 200 ton/gün ve üzerinde kuru durumda iken tozuma yapabilen yığma maddelerin, damperli araçlar veya devirmeli depolar, kepçeler veya teknik araç ve gereçlerle doldurulup boşaltıldığı açık veya tam kapalı olmayan depolama, eleme ve paketleme tesisleri. (200 ton/gün veya üzerinde madde aktarılan tesisler dahil olup, hafriyat çalışmaları hariçtir).

@Özgür ANAÇ
Tam olarak anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim.
Ocağınız çıkardığı madeni saha içerisinde 200 ton/gün miktarında biriktirme yapıyorsa tesisiniz, 2.18 (patlatmasız ocaklar için) ve 9.11 maddelerine tabii oluyor

ocağınızdaki malzeme 9.11 maddesindeki şartlara uyuyorsa 9.11 maddesine de tâbi olursunuz.

@RAMAZAN EROĞLU
İl Müdürlüğü Uygunluk Yazınızda atık su muafiyeti belirtilmiş ise, uygunluk yazınızı sisteme yükleyebilirsiniz.