Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırma-eleme tesislerinin üstünün kapatılması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Özlem BAKİ tarafından paylaşıldı.

 1. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba...kırma eleme tesislerinde bantların, kırıcıların, ve stok maddelerin üzerilerinin kapatılması gerekiyor...danışmanı olduğum tesis üst kapatma yaptıracak..bununla ilgili birkaç fotoğrafa ihtiyacım var tesis yetkililerine örnek olarak sunmak istiyorum...özellikle kırıcılarla ilgili fotoğrafı olan varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim..teşekkürler
   
 2. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  kapatılması gerekiyor ama benim danışmanlığını yaptığım tesislerde kapatmak yerine sulama sistemini getirdim. Böylece hem kırma eleme sirasında tozuma indirgenmişken, hemde yığınlara %10 nem sağlamış oluyorsun. Kapatma ile ilgili üstene açılır kapanır saç yapmak mantıklıdır.
   
  Yasemin Durmuş Cimşit bunu beğendi.
 3. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  tesiste sulama sistemi var ancak müdürlük kapatma yapmadan uygunluk yazısnı vermiyor...yönetmelikte brandadan bahsediliyor ancak bizde sac yaptırmayı düşünüyoruz..
   
 4. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  saç ile kapatmaktan başka bir çaresi yok
   
 5. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  bunker ve bantların üzerini kapatıp, sulama sistemi yaptırabilirsin ve etrafının en az 3 metrelik saç,file,panel vb.. malzeme ile çevrilmesi gerekir.
   
 6. Muratdegirmen

  Muratdegirmen Misafir

  İl çevre müdürlüklüklerinde faklı yaklaşımlar sözkonusu. biz patlatma ve kırma-eleme yapan tesisimize ıslak toz indirme sistemi, bantların üzerinin kapatılması dahil her turlu tedbiri aldırdık. ancak ve ancak hala il müdürlüğü tarafından mumkun olmayan "sıfır toz" hayali ile ek tedbirlerin baskısı altındayız. konkasorler, elek altlarını da kapatacagız. en olmadı tum işletmeyi bir fabrika binası gibi kapatmak olacak :) o zaman da iç ortam havalandırmalar isterler :)
   
 7. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  inannın kırma eleme tesisime bant kapatmadım sadece sulama yaptım geçer aldım. Bir tesisede hiçbirşey yapmadım yine uygunluk aldım.
   
 8. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  resimdeki kırm eleme tesisi olarak kabul edemezsin. resimde yer alan kömür fabrikası. Kömür tesisleri farklı değerlendiriliyor. Ciddiyet gerektiriyor...
   
 9. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  sevgili meslektaşım, görmüş olduğun yer kömür kırma eleme ve paketleme tesisidir, tek bir resimle tesis hakkında nasıl yorumda bulunuyorsun,?anlamadım, hayretler içerisindeyim, ayrıca o kadar komik ki o resim Türkiye'nin en büyük kömür kırma eleme tesislerinden birisine ait.
   
 10. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  resmi kaldırıyorum kusura bakmayın...(Özlem Hanım isterseniz özel den size resim gönderebilirim)...
   
 11. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  başka kimsede resim yok anlaşılan :)
   
 12. tinofchak

  tinofchak CMNet Üyesi

  bende yaz bittikten sonra kapattırcam firma sahibi ile il çevre oyle görüşmüş şimdilik tozun hareket ettiği heryere sulama sistemi koydurdurlar resim bende de yok daha iş akım ve vaziyet hazırlıyom :)
   
 13. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  tesis1.jpg

  örnek olabilir bantların üzerine dikkat ederseniz... ayrıca, toz indirgeme sistemleri de yapılabilir (su püskürtme yöntemi).
   
 14. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Toz indirgeme sistemi derken , Madencilik faaliyetleri uygulama yönetmeliğinde ayrıca torbalı filtre yapılmasını söylüyor galiba. bu sistemlerin maaliyetleri nasıl acaba?

  Ayrıca benim tesisim kırma-eleme tesisi değil ancak tesis içinde kırma eleme ünitemiz ve bantlarımız da var.Benim de mi bu sistemleri kurdurmam gerekiyor?*
   
 15. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Yönetmelik açık bantlar üstü kapalı olacak diye ayrım detayına girilmediği için kapatman gerekiyor
   
  Adnan Sağlam bunu beğendi.
 16. Adnan Sağlam

  Adnan Sağlam CMNet Üyesi

 17. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  teşekkür ediyorum herkese kapatma işlemine başladı tesisim...koly gelsin herkese ;)
   
 18. ecehan

  ecehan CMNet Üyesi

  benim danışmanlığını yaptığım tesislerde sadece tesisteki toz kaynağı olan üniteler ( bunker, kırıcılar,elekler,bantlar) kapalı. ancak Çevre İl tamamen kapalı ortam içerisine alınacağını söylüyor. firma sahipleri de "hanimiş örnek" diyor. "kabze" , gönderdiğiniz fotodaki ünite çalışırken sorun yaratmıyor mu ? elinizde tamamen kapalı ortam içerisine alınmış bir tesis var mı ? Çevre İl'in ağzında "İzmir'de bir firma kapatmış,siz de yapın" lafı var. kim bunlar kardeşim :p
   
 19. Doğan Çevik

  Doğan Çevik CMNet Üyesi

  Şu an izin lisans bölümündeki arkadaşların net bilgisi yok taslak yönetmelik var, o yayımlanana kadar izin verilmeyecek diyen var açıkçası bölümdeki danıştığım arkadaşların tam olarak bilgisi yoktu, havada kaldı mesele net bilgi alamadım.
   
 20. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  taslak yönetmeliğin yayınını bende bekliyorum. konuyu toparlayıcı olacak. metni inceleyecek olursan atıkların düzenli depolanmasına dair, izin lisans yönetmeliği, genelge vs. hepsinin harmanlandığını görüceksin.umarım biran önce netleşir.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları