Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kitap önerileriniz

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında cemba82 tarafından paylaşıldı.

 1. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Bazen kitap okuma ihtiyacı hissettiğimde ya da elimdeki bitmeye yaklaştığında sıraya ne koysam diye düşünürüm hep. İnternetten araştırmanın yanı sıra takip ettiğim bazı programlardan da notlar alıyorum isimler hakkında. Bununla birlikte meslektaşlarımın da okudukları kitapları bilmek isterim ve bu kitapların içeriğiyle ilgili kısa bilgi verebilirlerse çok daha güzel olur diye düşünüyorum.
  images.jpg
  Ben başlayayım, en son bitirdiğim kitap Marcus Chown'a ait "Biraz Kuantumdan Zarar Gelmez" isimli popüler bilim kitabı.  Kitap popüler bilim kitabı konseptine uygun biçimde anlaşılması zor bir mesele olan kuantum mekaniği kuramına anlaşılır bir açıklama getirme gayreti ile kaleme alınmış.

  Buna karşın kitap insan kavrayışının sınırlarını zorlamaktan da çekinmiyor (eh ele alınan konu yenilir yutulur cinsten olmayınca ).

  Bilimsel konulara ilgisi olup derinlemesine bilgisi bulunmayan okuyucular için faydalı bir kitap olduğu kanaatindeyim.
   
  Halime Kaynar ve İsmet Arslan bunu beğendi.
 2. Hakan Kala

  Hakan Kala CMNet Üyesi

  Okumamış olanlar varsa Ken Grimwood'un kitaplarını tavsiye ederim.
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 3. Şule Çimen

  Şule Çimen CMNet Üyesi

  eğer düşünme gücüyle ilgili bir kitap okuma fikriyle ilgilenirseniz defalarca silbaştan okuduğum NORMAN VİNCENT PEALE'nin OLUMLU DÜŞÜNMENİN GÜCÜ kitabını kesnlikle tavsiye ederim kadınlara has olarakta SEDA DİKER'in ''ASLINDA GİDEN ERKEK YOKTUR''adlı kitabı kadınlığın eski zamanlardan bugünlere nasıl geldiğini anlatıyor..tabi birde bilinç altı kontrol teknikleriyle tek erkeğin gidişine kitlenmeyip unutmamızı onu affetmemizi geçmişi silmemizi anlatan güzel bir kitap.gene de hayatımın kitabı diyeceğim kitap kesinlikle OLUMLU DÜŞÜNMENİN GÜCÜ.
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 4. Kadir Ünal

  Kadir Ünal CMNet Üyesi

  Şu "olumlu düşünmenin gücü" ismi nedeniyle bana "the secret" ı hatırlattı. Konu itibariyle çok büyük benzerlikleri varmı? Son zamanlarda pozitif düşünce yi ele alan kitaplar mantar gibi çoğaldı. Bu konuyu ilk ele alan kitabı merak ediyorum?
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 5. Şule Çimen

  Şule Çimen CMNet Üyesi

  bu kitap ilk olarak 1953 yılında yazılmış yani konu olarak benzer ancak bunun farkı olumlu düşünceyi olumlu inanmayı tanrıyla birleştirmesi. evren denilen tanrının yarattığı şeyden değil tanrıdan istemeyi öğütlemesi.ısrarla tanrı diorum çünkü yazar hristyn olduğu için sıkça kitapta tanrı die geçmekte.bu durumdan rahatsz olanlar ya da misyoner kitap dienler olabilir ancak anlattıklarında hep dua ederek ii bi insan olaarak başkalarını severek istemek var.bu noktalarla da müslümanlıkla birebir örtüşü yor.benim hayatımı değiştirdi diebilirim
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 6. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Alain de Botton felsefenin tesellisi.
  İhsan Oktay Anar; Kitab-ül hiyel, amat, puslu kıtalar atlası.
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 7. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Cengiz Erşahin nin Zorluklara Karşı Kendini Ateşle. Yazar kendine güvendiğinden kitap iade garantisi var. Kitap fiyatıda ekonomik 1,95 TL. İnanın bu kitabı bitirdiğinizde yazarın diğer kitaplarınıda alacaksınız benim gibi
   
 8. Kerem Şenel

  Kerem Şenel CMNet Üyesi

  Kitab-ül hiyel 'i ilk defa duydum. İhsan Oktay Anar'ın 3 kitabını okumuş biri olarak sormam gerek, diğerleri kadar iyi mi ??
   
  İsmet Arslan bunu beğendi.
 9. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Bence en iyisi. şuan efrasiyabın hikayelerini okuyorum oda güzel.
   
  Kerem Şenel ve İsmet Arslan bunu beğendi.
 10. Özge Kılıç

  Özge Kılıç CMNet Üyesi

  Kelebek (Papillon), Henri Charriere tarafından 1968 yılında yayımlanan ve yazarının başından geçenleri anlatan otobiyografik romandır. Hiç işlemediği bir suçtan müebbet kürek mahkumu olan Henri Charriere isimli Kelebek lakaplı Fransız vatandaşının mahkumluğu sırasında yaşadığı olayları anlattığı kitaptır. Henri Charriere bu kitapta kürek cehenneminde yaşadıklarını, kaçma girişimlerini ve aklınıza bile gelemeyecek değişiklikteki olayları kaleme almıştır. Gerçek bir yazar olmayan Henri Charriere'in bu kadar akıcı ve samimi bir üslupla yazması da gerçekten takdire değerdir, kitap tüm dünyada ve Fransa'da uzun süreler en çok satan kitaplardan biri olmuş ve yazarına büyük başarılar getirmiştir. Kitap çok beğenildiği için daha sonra filmi de çekilmiştir. Hiç işlemediği bir suçtan ötürü müebbet hapse çarptırılan bir kürek mahkumunun özgürlük uğruna verdiği çabaların hikâyesidir
   
 11. Şule Çimen

  Şule Çimen CMNet Üyesi

  ben ayrıca özellikle kadınlara debbie macomber ın kitaplarınıda öneririm.kitaplarının sayfa sayısı 470 civarı ancak başladığım gün bitiyor.'' küçük mucizeler dükkanı'','' bir yumak mutluluk'',ve ''bahçemde yeşeren umutlar ''her sefernde 4 farklı kadının yaşadığı olayları anlatıyor fakat uslubü ve okuyanın kesnlkle kendini bi karakterde bulması bence yazarın en önemlli tercih sebebi..hep okuynlar bilirler en çok satanlar listesinde zaten
   
 12. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  İhsan Oktay Anar'ın Suskunlar isimli kitabıda çok iyi. Bütün kitapları çok iyi aslında
   
  Kerem Şenel bunu beğendi.
 13. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  hepsi iyi. Türünde en iyi Türk yazarlardan biri.
   
 14. Okuma Zekası adlı kitabı tavsiye ederim, çok güzel bir kitap.
   
 15. Zeynep Orhun

  Zeynep Orhun CMNet Üyesi

  Marc Levy'nin Sonsuzluk İçin Yedi Gün adlı kitabını tavsiye ederim. Yazarın diğer kitapları da oldukça güzel ama benim favorim bu kitaptır.
   
 16. Şule Çimen

  Şule Çimen CMNet Üyesi

  sonsuzluk için yedi gün ismi çok güzel ve etkileyici konusu ne biraz bahseder misniz?
   
 17. Zeynep Orhun

  Zeynep Orhun CMNet Üyesi

  Aynen kopyalıyorum:

  Tanrı ile Şeytan en sonunda bir konuda anlaşıp karara varırlar: Aralarında ezelden beri süregelen çekişmeye kesin bir son verecek, insanlığa ve dünyaya kimin hükmedeceğini bir daha değişmeyecek biçimde belirleyeceklerdir. Kural saptanır: Her ikisi de en üstün, en becerikli temsilcilerini yeryüzüne yollayacaklardır. Tanrı’nın gönderdiği meleğin yaptığı iyilikler, Şeytan’ın gönderdiği iblisin yaptığı kötülüklerden daha fazla olursa, dünya sonsuza dek Tanrı’nın hükmü altına girecektir. Tersi olursa, dünyanın efendisi Şeytan olacaktır. Peki, ya melekle iblis yeryüzünde karşılaşıp birbirlerine âşık olurlarsa? Sonsuzluk İçin Yedi Gün, okurları, Keşke Gerçek Olsa ve Neredesin’den sonra bir kez daha Marc Levy’nin mizah yüklü sevecen dünyasına götürüyor. Ustası Paulo Coelho’nun izinden yürüyen Levy, her şeyin tüketim ve yabancılaşmaya temellendiği günümüz toplumunda sevgiye, dostluğa tutunmayı öneriyor okurlarına.
   
  asdfghjkl ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 18. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Kitabını bilmiyorum ama filmini seyretmiştim seyrettiğim en güzel sinemalardan birisiydi.steve mcqeen basroldeki mahkumdu
  Kitabı da mutlaka güzeldir.
   
 19. Özge Kılıç

  Özge Kılıç CMNet Üyesi

  kesınlıkle kitabı daha güzel
   
 20. Şule Çimen

  Şule Çimen CMNet Üyesi

  kitap tam benlikmiş cidden tşk ederim..okumayı çok istedim şuanda bian önce bulup okumak istyrm tavsiyen için tşk ederm.bu arada anladığım kadaryla kitap zevklerimiz uyumlu olabilir önerdiğim kitaplarıda okumanı isterim:)
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...