• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kla hesabı

ByFACHA

Kayıtlı Kullanıcı
Selam arkadaşlar sitede yeniyim, tüm konuları inceleme fırsatım da olmadı, konu daha önce açıldıysa özür dilerim, kLa hesaplanması ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa öneri ve tavsiyede bulunabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

Eke bir döküman ekliyorum birde link vereyim size. Döküman ve link dili ingilizce.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Sanırım linke erişimde problem varmış. bu nedenle dökümanı eke resim olarakta ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 64-295-5-PB.pdf
    304.1 KB · Görüntüleme: 14
  • BetaGalSimManual.pdf
    513.4 KB · Görüntüleme: 6
  • scribd_link.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 5
Çok teşekkür ederim Fatih bey, ilk iki kaynak mevcuttu 2009 yılı makalesini de inceleyeceğim. Emeğinize sağlık. Konu başlığı inceleyen arkadaşlar için kLa kısaca sıvı faz kütle transfer katsayısı diye geçiyor. Aerobik arıtma tesislerinde gerekli olan oksijen miktarı belirlenmesi için oksijen tüketim hızı (oxygen Uptake Rate-OUR) hesabında geçen bir katsayı. Siteye üye olan ve deneysel olarak kLa hesabı yapan arkadaşlar olabilir diye konuyu açmıştım. İnşallah deneyimli bikaç kişi ile fikir alışverişi yapma imkanımız olur. bundan sonraki süreçte de elde ettiğim tecrübeleri bu konu altında paylaşmaya çalışacağım. İyi forumlar.