• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Klima filtreleri

Hava filtreleri bildiğim kadarıyla tehlikesiz atık. Herhangi bir tehlikeli atıkla kontamine olma durumu varsa tehlikeli. Karar veremiyorsanız analiz sonucu tehlikeli/tehlikesiz olduğuna karar verirsiniz.

Hava filtreleri tehlikeli değil ki bildiğimiz toz talaz yani filtrenin içeriği tehlikeliyse tehlikeli, tıbbi ise tıbbi genel mantık bu. Kimyasal gazı filtreliyorsa tehlikeli ameliyattaki hepafiltreler bakteri virüs içerdiğinden tıbbi olarak değerlendirilir.

Hava filtresi : 15 02 02
Yağ filtresi (jeneratör kaynaklı) :16 01 07

Hastane için
Hava filtresi : 15 02 02 Ancak hava filtreleri ameliyathane, yoğun bakım, enfeksiyon riski olan hastaların bölümlerinden alınmışsa ''Tıbbi Atık''

Vay efendim benim atıklarım tehlikesiz diyen öncelik ile tehlikesizliğini ispat edecek ondan sonra atık kodu 15 02 03 ...

şu:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ve şu :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
iki filtre dışarıdan gelen tozu tutan ön filtreler ve her hafta değiştiriliyorlar. Bunları şimdiye kadar tehlikeli atık olarak gönderiyordum ama sizce nedir? Sadece dışarıdan gelen tozu tutan filtreler tehlikeli atık mıdır? Hastane dışında otellerde avmlerde vs de kullanıyor, buralarda nasıl bertaraf ediliyor? Tehlikeli atık deposunu tek başlarına doldurmaya başladılar da doğru mu yapıyorum emin olmak istedim.

Teşekkürler