• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KMÜ MYO Atık yönetimi programı açılıyor

Bir meslek nasıl itibarsızlaştırılır adım adım izliyoruz. Tarihe tanıklık ediyoruz. Sıfır atık ayağına kadroları bu mezunlarla mı dolduracaklar ben anlamış değilim.

Sanıyorum ki 5 sene içerisinde bir çoğumuz bu meslekten ekmek yiyemeyeceğiz.

Haberin linki :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

yönetmelikte, çevre birim çevre görevlisi vs diyor. Tekniker olarak kalacaklar bence, aksi halde yönetmeliğin değişmesi lazım diye düşünüyorum :))

atıksu için bile belge verecekler 4 yıl eğitimden sonra. Bence onu çok görme devletimize, zaten bi kuaförlük belgesi çıkarmadılar başımıza :)

Üzülerek bu haberi okudum. Hem kendi mesleğimizin geleceği için hemde o bölüme giderek yıllarını heba edip işsiz kalacak genç nesiller için. Bizim ülkemiz her geçen gün yaşanmaz hale geliyor. Nefes almak için bile vergi veya belge alacağız gibi görünüyor.

Allah'tan ümit kesilmez, "Çevre Mühendisliği", "Çevre Görevlisi", Çevre Teknikerliği" ve "Atık Yönetimi Teknikerliği" geleceğin meslekleri olacak arkadaşlar!!! İnanmak başarmanın yarısıdır. (dedi ve gitti :D)

Kesinlikle tavsiyemdir.
Çok istememe rağmen yedek subay olarak atanamadım :(

Dışarıdan denemeye çalışıcam KPSS kullanarak bakalım :)