• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kofermente-kofermantasyon-

Mustafa Bolat

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar internette aradım fakat sadece makalelerde bahsi geçerken buldum,kofermente-kofermantasyon ne demek olduğunu hakkında bir bilgi yok,bu konu hakkında bir bilgisi olan varmıdır?

Zirai endüstriyel atıkların daha iyi değerlendirilebilmesi için birden fazla atığın karıştırılarak daha iyi fermente olması
sağlanır. Bu tip çalışmalara kofermantasyon çalışmaları, kullanılan materyallere de komateryal adını verilmektedir.

Ekte yer alan dosyalarda bu konuda yapılmış bir çalışmalar bulunmaktadır, inceleyebilirsiniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 19_02-03 biyogaz peynır alt suyu.pdf
    192.9 KB · Görüntüleme: 31
  • tavuk gübresinden biyogaz üretimi.pdf
    274.7 KB · Görüntüleme: 33
çok teşekkür ederim melis hanım; gönderdiğiniz iki makaleyi'de öncesinde okumuştum,ama sistemin adının o olduğunu anlamamış.:))