• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Koi derişimi hesaplama

B

by3kk

Çevre Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Acil yardıma ihtiyacım var. :( Aşağıdaki soru ya bi yardım ederseniz çok mutlu olurum. Yarın vermem gerekiyor.Şimdiden teşekkürler.

gk8yl.jpg

Qd= Qa+Qb+Qc olur. Başka yerden debi ilavesi yoksa üçünü toplarsınız. Tabi birimler aynı olacak yoksa birim dönüşümlerini yaparsınız.

Çok net hatırlamıyorum arkadaşlar düzeltirler bende net hatırlamış olurum.

(Qa*Ca + Qb*Cb + Qc*Cc) = Qd*Cd

cevaplar için çok teşekkürler. @gibcik o cevabı nasıl buldun açarmısın biraz.(hangi formülle). Fatih abicim ben bu "Q" ve "C" terimlerinin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. "Q" debiydi heralde. Teşekkürler.