Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KOI Fazla K2cr207'in ölçümü

Konu, 'ARŞİV' kısmında cevreciyiz tarafından paylaşıldı.

 1. cevreciyiz

  cevreciyiz CMNet Üyesi

  NORMALİTE SEÇİMİ

  KOİ Tayininde Normalite seçiminde iki önemli husus oksidasyon gücü ve duyarlılık ile hesaplama kolaylılığıdır. Yapılan testler açık refluks metodunda 0.25 M FAS titrantı ve 0.0417 M K2Cr2O7 standardının yeterli duyarlılığı sağladığı ve. Aynı şekilde kapalı refluks metodnda ise 0.0167 M K2Cr2O7 standardı ve 0.1 M FAS Titrantı yeterli olduğunu göstermektedir. Düşük KOİ numuneleri için kullanılan standart ve titrasyon çözeltilerinin normalitelerini düşürerek tayin yapınız.

  Örneğin 0.0417 M K2Cr2O7 standardını 0.00417 M K2Cr2O7 standardı olarak değiştirerek deney yapın ve 0.25 M FAS titrantınıda 0.025 M FAS titrantı olarak değiştiriniz.Yalnız bu seyreltme işlemlerni yaptıktan sonra cam malzemeden veyahutta atmosferden numuneye geçebilecek organik madde sebebebiyle çalışma sonuçlarına büyük değişiklikler meydana gelebilir.Bu bakımdan bu yöntemle çalışırken aşırı derecede itina gösterilmelidir. Hassasiyetin daha fazla olması isteniyorsa açık refluks metodunda daha fazla numune alınarak çürütme işleminden konsantre ediniz. 50 ml'den daha fazla olan numuneye bütün reaktifleri ilave edin ve toplam hacmi 150 ml'ye kondenser takılmadan atmosfere açık bir konumda numuneyi kaynatın.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları