• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Koi giderimi

Siz yeni mezun musunuz ? Bence buraya yazmadan önce , şu İnternet veledini iyi kullansanız . Atıksu Arıtma Tesisi Hava Hesabı yazsanız direk önünüze onlarca doküman çıkar . Yani bu ezberi bırakın bence . Alın bitanesi mesela ....

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Alın bi tane Daha ...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Yani yanlış anlamayın ama gerçekten bazı arkadaşlar abartıyor , kendinizi geliştirmeniz için bu tür dokümanları okumanız lazım bende ezberden bilmiyorum hesabını ama mesela hesapta , kullanacağım difüzör hava kapasitesini , kg boinin dönüşümünü , hangi tabloya bakacağımı , tasarım esaslarını nasıl alacağımı , bekletme sürelerinin önemini , yüksekliğin önemini biliyorum . Hava hesabını buraya yazsam ne olur ?

İnternet ortamında yeterince araştırma yaptım ama elimdeki veriler kısıtlı olduğu için bazı noktalarda sıkıntılar yaşıyorum ondan dolayı buraya yazma ihtiyacında bulundum. Evet yeni mezunum onun vermiş olduğu bir heyecan var yaptığım işi tam ve doğru yapmak istiyorum bu yüzden kontrol etmeye çalışıyorum.

Tamam , ilk tavsiyem Google'ı iyi kullan , oku , yeni mezunsun kitaplar vardır elinde aç çalış kaç yaşındasınız bilmiyorum ama tüm arkadaşlara diyorum , atıksu çevre mühendisliğinin baba konusudur . (Bence) . Bu işi yapmak istiyorsan bol bol okuyup çalışacaksın . Yanlış yapacaksın ama emin ol hepsi deneyim olacak . Ben bu işi öğrenmek için 2 defa canımdan olacaktım , yollarda geçti hayatım, bazen kimyasal kokusundan defalarca bayıldığım oldu , hala eksiğim var , hala bilgisizim , hergün okuyorum, sürekli araştırıyorum. Sana tek önerimdir , BOL BOL OKU... ;)

Sizin elinizde bu tesis ile alakalı bir analiz var mı? Bu tasarımlar sadece koi ve debi ile yapılmaz. Evet çok önemli parametrelerdir ama iş tasarıma geçtiği zaman diğer parametrelere de ihtiyacınız var.

Bende dediğiniz gibi yapmaya çalışıyorum ilk işim onunda etkisi var ve elimden geldiğince her türlü kaynağa bakmaya çalışıyorum tavsiyeleriniz için teşekkürler gerçekten yardımlarınız içinde
[automerge]1576229936[/automerge]
Herhangi bir analiz yok bana söylenilen koi ve debi ve deterjan sektörü olduğu bende araştırdım gerçekten çok eksik parametre var ondan dolayı sıkıntı yasıyorum