Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KOI Ölçüm hesabı

Konu, 'ARŞİV' kısmında cevreciyiz tarafından paylaşıldı.

 1. cevreciyiz

  cevreciyiz CMNet Üyesi

  ÖLÇÜM HESABI

  Kimyasal Oksijen İhtiyacı numunenin şiddetli asidik ortamda ,kuvetli bir oksitleyici olan dikromat ile kaynatılarak oksitlenmesini sağlayan 2 saatlik bir kaynatma sonucunda,tüketilmeden kalan oksitleyicinin miktarının standart indirgen madde çözeltisi ile volümetrik yoldan saptanması hesasına dayanır.Kaynama hesnasında uçucu organik maddelerin kaybını önlemek için geri soğutucularda çıkan buharın yoğunlaştırılarak ana kaba geri kazanılması gerekmektedir.
  Numune ve K2Cr2O7 ile ortama katılan %50 H2SO4 ortamın asidik olmasını sağlar.Sülfirik asit içinde bulunan gümüş sülfat katalizör görevi yapar.Gümüş sülfat katılmaması halinde hem reaksiyon yavaşlar hemde uzun zincirli alifatik gruplar,heterosiklik aromatikler,uçucu organikler gibi bazı maddeler ölçüm dışında kalabilir.
  Kimyasal Oksijen İhtiyacı Tayininde organik maddenin oksidasyonun denklemi aşağıdaki gibidir.
  CnHaOb + c( Cr+72O7-2 )= + 8c H+ à n CO2 + . a + 8c . H2O + 2c Cr+3
  2
  Buradaki c katsayısı ;
  c = . 2 . n + . a . _ . b .
  3 6 3
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.