Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Kömür çözüm değil"

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  slide.jpg

  Aliağa'da yapılması planlanan termik santrale karşı tepkiler büyüyor.. Kimya Mühendisleri Odası Aliağa’da yapılmak istenen termik santrallerin yalnızca Aliağa için değil, İzmir ve Kuzey Ege kıyıları, hatta bölgenin tamamında büyük bir çevresel felaket yaratacağı uyarısında bulundu.

  EGEÇEP, İMECE Derneği, EDP ve TEMA Vakfı temsilcilerinin de destek verdiği açıklamada, Şube Başkanı İrfan İnan, bütün dünyanın temiz ve tükenmez enerji kaynakları peşinde olduğu bir süreçte Türkiye’nin var olan en sorunlu enerji kaynağı olan kömüre yöneldiğine dikkat çekti.

  Çoğu Karadeniz, Ege ve Akdeniz’de olmak üzere 46 yeni kömürlü termik santralin kurulmak istendiğini belirten İnan, Aliağa bölgesinde 19 yıl önce yapılmak istenen termik santralin halkın kararlı mücadelesi ve yargı kararı ile durdurulduğunu hatırlatarak, “O yargı kararlarındaki gerekçeler hâlâ geçerli. Aliağa’da kurulması düşünülen kömürlü santraller kamu yararına açıkça aykırı olacaktır” dedi.

  NTVMSNBC
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları