• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kömür Çuvalı

Özkan Baykanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
II
Merhaba arkadaşlar. TAT olarak faaliyet gösterdiğimiz ilde kurumlarda "kömür çuvalı" çıkıyor. Kömür çuvalını tehlikesiz atık olarak değerlendirilip alabiliyor muyuz ?

Özkan Bey Merhaba,

Kömür çuvalı ile ilgili msds'ten aldığım bertaraf yöntemi ekte yer almaktadır. Kömür çuvalını tehlikesiz veya ambalaj atığı olarak alabilir ve geri kazanabilirsiniz. Kömür çuvalı lamineli çuval yani pp olarak adlandırılmaktadır ve bu tür malzemeler geri kazanılabilir niteliktedir.

1568365931339.png

Temelden hurdacı olup tat açanlar bütün plastik türlerini bilen insanlar değil. Kömür çuvalının değeri karton fiyatı civarında hatta daha düşük olduğu zamanlar bile oluyor. Çoğu tat da bu nedenle rağbet etmez. Küçük tatlar için kış aylarının en çok ekmek kapısı bu çuvallar oluyor ?

@Gamze Şahin bazılarının düşündüğü gibi çalıştığımız yeri küçümsemiyoruz aslında onlar bizi küçümsüyorlar. Bu nedenle ben artık iddialaşmıyorum, yapmam gereken uyarıyı yapıyorum uygulamak onlara kalıyor ?

@p.culha kesinlikle katılıyorum. Başka bir şey bulamadın mı okuyacak gidip çevre mühendisliği okudun diyeni, lisans aldıkları için pişmanlıklarını dile getireni, özellikle mühendis çalıştırma zorunlulukları olduğu için verilen maaş ekstra gider olarak görünür, işçiden farklı görülmezsiniz gözlerine çalışma saatleri molalara bile uydurmaya çalışırlar dahası çok ama duymazdan gelip işimi hakkıyla yapmaya çalışıyorum ve içimin rahat olması ve onlara sadece bi gülümseme ile karşılık vermem en güzeli. çünkü iddialaşmak önemini anlatmak bir çözüm yolu değil :D