Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koordinatör çevre görevlisi sisteme yükleme

Konu, 'ARŞİV' kısmında Eylül Terzi tarafından paylaşıldı.

 1. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  Bakanlık tarafından yayımlanan Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik ve değişiklik sonrası yeterlilik için istenilen 3 ve 2 yıllık deneyimli çevre görevlisi için siste açılmıştır. Sistem üzerinden deneyimleri ile ilgili kurum yazıları ve sgk dökümleri sisteme yüklenilebiliyor.
   
 2. İpekszksn

  İpekszksn CMNet Üyesi

 3. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  Sistem dediginiz nereye yukleniyor ben goremedim de kusuruma bakmayin lutfen
   
 4. Gül Can

  Gül Can Çaykur Sevdalısı

  Danışmanlık firmanızın sisteminden girdiğinizde, çevre görevlisi bilgilerinde güncelleme istiyor ;)

  Ayrıca kendi sisteminizden girdiğinizde de meslek bilgileri kısmından belge yükleyerek tecrübe yılınızı güncelleyebilirsiniz..
   
  Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 5. İpekszksn

  İpekszksn CMNet Üyesi

  Kendi bilgilerinizi güncellemeniz için;
  "Çevre görevlileri, çevre görevliliği dışında daha önce “kamu veya özel sektörde çevre ile
  ilgili olarak çalışmışlar ise” bu çalışmalarına ait bilgi ve belgeleri,
  http://izinlisans.cevre.gov.tr adresi üzerinden kendilerine ait sayfaya giriş yaptıklarında
  “Mesleki Bilgiler” menüsünü kullanarak dolduracaklar ve beyan edeceklerdir. "

  Danışmanlık firmasının siteminden girerek 3 ve 2 yıllık çevre görev(?)lisi belirlemek için de ;
  Bu nedenle çevre danışmanlık firmalarının, http://izinlisans.cevre.gov.tr adresi
  üzerinden kendilerine ait sayfaya giriş yaptıklarında 4. menü olan “Ç.G. İşlemleri” alt
  menüsünde karşılarına çıkan tablonun “Güncelleme” butonunu kullanarak öncelikli olarak
  çevre görevlisi ile ilgili bu kategorilendirmeyi yapmaları ve koordinatör çevre görevlisi ile 2
  yıllık tecrübeli çevre görevlisini tanımlamaları gerekmektedir. Deneyimi 2 yıldan az olan çevre görevlisi için ise "Diğer" tanımı bulunmaktadır.

  Kolay gelsin:)
   
  Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 6. mkibaroglu

  mkibaroglu CMNet Üyesi

  Yani çevre görevlisi sisteminde şu an çalıştığımız danışmanlık firmasında işe devam görünüyor.Aynı danışmanlık firmasının bilgileriyle yeni sgk dökümünü tekrar mı ekleyeceğiz.
   
 7. Kaan Kurt

  Kaan Kurt CMNet Üyesi

  Arkadaşlar günaydın,

  Çevre danışmanlık çevre izin sisteminde çevre görevlisi ekle kısmında koordinatör ekledim ve güncellemeleri yaptım.Fakat eklemiş olduğum çevre görevlisine ait çevre izin sistemi mesleki bilgiler kısmında dosyaya bak dediğimde sadece çevre danışmanlık firması müdürünün imzası gözükmektedir.çevre görevlisinin imzası gözükmüyor.
  Çevre danışmanlık firmasına geri döndüğümde çalışanlar kısmında eklemiş olduğum çevre görevlisi, eklenmiş gözüküyor ve onay bekleyenlerde ismi çıkmıyor.
  Sisteme yüklemiş olduğum işe girişi bildirgesine firma yetkilisi ve çevre görevlisi imza atması gerekmektedir diye biliyorum.Bu durumda çevre görevlisi yüklenmiş dosyaya nasıl imza atacak?
   
 8. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Merhabalar arkadaşlar ,

  Eğer firmada birden fazla koordinatör yani 3 yıl üzeri tecrübeli varsa bşr tanesi koordinatör seçtikten sonra diğerleri ne olarak seçilecektir.Diğer mi yoksa 2 yıllık mı ? Bilgi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim .

  Teşekkürler
   
 9. Nefin

  Nefin Misafir

  Eda Hanım,
  Sistem üzerinde ancak bir kişiyi koordinatör olarak gösterebiliyorsunuz. İkinci koordinatörü seçmenize izin vermiyor. Üç yıllık tecrübesi olan bir kişiyi koordinatör, diğerini de 2 yıllık olarak atamalısınız. Ya da iki yıllık tecrübesi olan biri var ise onu iki yıllık gösterip üç yıllık tecrübesi olan kişiyi diğer olarak gösterebilirsiniz. Onun kararı size kalmış..
   
 10. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi


  ben yükleyemiyorum, meslek bilgileri kısmından , güncelle butonuna tıklıyorum daha sonra belgeleri ekleyip imzalıyorum fakat dosyaları imzalı bir şekilde karşıma çıkarmıyor, ve bakanlıkta göremiyor. ben bir muhattap bulamadım kimseye ulaşamadım siz başka bir yerden mi yüklüyorsunuz arkadaşlar ???
  Lütfen yardım..
   
 11. mkibaroglu

  mkibaroglu CMNet Üyesi

  aynı sorun bende de var.İşlem başarı ile tamamlandı diyor ama imzalanan belge görünmüyor
   
 12. Beyda Kaya

  Beyda Kaya CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Ben de firmamım Çevre Yönetim Birimi belge başvurum sırasında benzer bir problemle karşılaştım. Bakanlık'tan arayan bir yetkili Meslek bilgileri kısmında hizmet dökümünü yüklemem gerektiğini bildirdi, ben de sistemde güncelle butonu kullanarak belgeyi yükledim ve e-imzam ile imzalayarak kayıt ettim. sistem "hizmet belgesi yükleme işleminiz başarıyla gerçekleşti" demesine rağmen sistemde yüklediğim belge görülmemekte.

  Problem meslek bilgileri kısmındaki “Çevre Görevlisi" iseniz çalışmakta olduğunuz "Tesis" , "Danışman Firma" , "Çevre Yönetim Birimi" meslek bilginizi meslek bilgileri sayfasından kaydedemezsiniz.
  Varsa sadece geçmiş dönemlere ait meslek bilgilerinizi girebilir,sizi ekleyen Çevre Yönetim Birimi , Danışman Firma meslek bilgisi kayıtlarınızı onaylayabilirsiniz.”
  bilgi notundan kaynaklanıyor gibi gözüküyo ancak Çevre Yönetim Birimi kısmından herhangi bir yerde meslek bilgisi güncelleyecek bir alan göremiyorum. 'izinlisans@csb.gov.tr' adresine problemi açıklayan bir mail de gönderdim herhangi bir geri dönüş olmadı.Bakanlıktan geri dönüş olması durumunda mutlaka bildirim yapacağım.

  Sizlerin bildiği bir çözüm varsa bilgilendirme yapmanızı rica ederim.
   
 13. Tijen Canişcioğlu

  Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  kendi portalınızdan girdikten sonra meslek bilgileri kısmına iş bilgilerinizi giriyorsunuz. İki ayır bekge yükleme kısmına, mutlaka aynı da olsa iki belge giriyorsunuz. İmzalama kısmını 2 kere imzalamanız gerekiyor.
  Bu işlemi yaptıktan sonra sorununuz çözülecektir.
   
 14. mkibaroglu

  mkibaroglu CMNet Üyesi

  Ben bakanlığın 0312 4101856-57-58 nolu telefonlardan birini arayarak görüştüm. Yazılımsal bir hata olabileceğini tekrar denemem gerektiğini söyledi.
   
 15. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  aynı sorun bendede vardı. Eğer ilk çalıştığınız yerde hala devam edip o firmaya ait bilgileri yüklüyoranız belgeler başarı ile yüklendi ifadesi çıkmakta fakat belge görüntülenmemekte. Fakat danışmanlı firmasına ait izin lisans sayfasına giriş yaptığınızda 2 yıllık veya 3 yıllık koordinatör işlemlerini yapabilmektesiniz. Eğer başka firmalarda çalışıp ordan almış olduğunuz dökümanları sisteme yükleyecekseniz sisteme aralıkla yükleme yapın. Ben 1 gün boyunca giriş yapamadım fakat 2. gün yüklemeler yaptım bu nedenle sık sık deneyin.
   
 16. Beyda Kaya

  Beyda Kaya CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Bakanlıktan görüştüğüm yetkili halen çalıştığın firma ile ilgili bir yükleme yapmak istiyorsan önce firmadan çıkış gerçekleştireceksin, sonra istenilen belgeyle birlikte tekrar işe giriş yapacaksın diye bildirdi. bende bu şekilde işlemi gerçekleştirdim Çevre Yönetim Birimi Belge Onayımın verilmesini bekliyorum. Sizleri bilgilendirmek amacıyla paylaşmak istedim.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.