Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köpük oluşumu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında tekalef60 tarafından paylaşıldı.

 1. tekalef60

  tekalef60 CMNet Üyesi

  Evsel Atıksu kimyasal küçük arıtma da çökeltme tankının üstünden temizsu taşma yaparak aşağıdaki küçük tanka dökülüyor ordan da kum filtresi sonra temizsu havuzu. Problem ise çökeltme tankından taşma yapan su tazyikli şekilde yüksekten döküldüğü için köpük oluşturuyor antifoam işe yarıyor fakat buda maliyetli taşma yapan boruyu iyice uzattım işe yaradı fakat aynısı olmaya başladı beyaz temiz köpük oluşumu olduğu için pompa emiş yapamıyor ve heryere köpük taşıyor bu köpüğü önlemenin maliyetsiz bir yolu varsa yazabilir misiniz çok teşekkürler özellikle deneyip sonuç alanlar.
   
 2. Gökhan Kutlu

  Gökhan Kutlu CMNet Üyesi


  beyaz köpüğün hiçbir zararı yoktur. eğerki çok fazla taşma oluyorsa köpüğü başka bir yere aktarıp üzerine kürek yardımıyla kireç atabilirsiniz işe yarayacaktır.
   
  tekalef60 bunu beğendi.
 3. cm.mervan

  cm.mervan CMNet Üyesi

  zaten pompalar köpüğü ememiyor. sana tavsiyem şu olabilir taziki su sıkablirsin fakat beyaz köpük deterjanlardan kaynaklanıyor. Tesisin fostfat tayinne bak. Büyük ihtimal yüksektir. Ama beyaz köpük dediğim gibi deterjanlardan kaynaklanıyor genellkle.Bunu azaltırsan o d başka bir çözüm.
   
  tekalef60 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.