Koruge boru üretimi

Ademnba

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar koruge boru üreten tesisler ÇKAGİLHY hangi maddesine girer? ben baktım ama bir maddeye ilişkilendiremedim. Deşarj izni alınacak ama ekteki maddelerle ilişkilendiremediğim için faaliyeti tanımlayamıyorum. yardımcı olabilecek var mı acaba?

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Cevap verebilmek için biraz proseslerden ve kullandığınız ham maddelerden, yardımcı maddelerden bahsetmeniz faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Ademnba

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
hammaddeler: PE,PVC, PEX ve PP.
hammadeleri karıştırmak için plastik hammadde mikseri kullanılmakta.
hammaddeyi eritmek için ekstruder kullanılmakta. (Ekstruder sıcaklığı elektrik enerjisiyle sağlanmaktadır)
Ekstrudere bağlı boru enjeksiyon ve şekillendirme ve etiketleme üniteleri mevcut.
Yıllık PE,PP,PEX (granül),ve PVC Kompaunt ihtiyacı 16734 ton/yıl

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bana en mantıklısı bu gibi geldi ama bu bile mantıklı değil aslında ama. Karar veremedim
4.19 Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayan faaliyetler için).*

fakat şöyle yapabilirsiniz
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
adresinde fırat plastik belki bir sosyal sorumluluğunun sonucu olarak çevre mühendislerinin mail adreslerini yayınlamış ve çevre ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirler gibi bir şey demişler, bence o kişilere mail atıp sorabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ademnba

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bana en mantıklısı bu gibi geldi ama bu bile mantıklı değil aslında ama. Karar veremedim
4.19 Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayanfaaliyetler için).*

fakat şöyle yapabilirsiniz
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
adresinde fırat plastik belki bir sosyal sorumluluğunun sonucu olarak çevre mühendislerinin mail adreslerini yayınlamış ve çevre ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirler gibi bir şey demişler, bence o kişilere mail atıp sorabilirsiniz diye düşünüyorum.

teşekkür ederim fıratın o yazısını görmüştüm. ambalaj atıkları ile ilgili bölümde adresler verildiği için mail atmaya çekinmiştim yine de deneyim bi :) 4.19 ilk başta banada öyle geldi ama mantığım almadığı için bi sizlere danışayım dedim tekrardan teşekkürler

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
En son çare malum bakanlıktan görüş almak :)

Ademnba

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bu sistem nası işleyecek çok merak ediyorum :)))

Yukarı Alt