Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kosgeb

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erhan Akkuş tarafından paylaşıldı.

 1. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  ArkadaŞlar bu kosgeb nedİr bİzİm İŞİmİze nasil bİr yarari vardir bİz bunu nasil kullanabİlİrİz. Yenİ bİr İŞe gİrmİŞ bİr mÜhendİs kogeb İ kullanabİlİr mİ ? Yada nasil kullanabİlİr.
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  Yeni işe girmiş veya iş görüşmesi aşamasındaki bir mühendis işverene kosgeb açısından kendi mesleğinin kalifiye olduğunu söyleyebilir.Bunun şöyle bir avantajı var.Mühendisin maaşının belli bir miktarını kosgeb karşılıyor.(yarısı diye biliyorum ama bir limit dahilinde)İşveren mühendisinin maaşının yarısını kosgebten alabiliyor.Mühendisin maaşı da tam yatıyor ve sigortası da maaşının üzerinden ödeniyor diye duymuştum.
   
 3. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  bende öyle bişeyler duydum bende yeni başlıycam sayılır peki bunu nasıl yapabilirim acaba bir bilginiz var mı?
   
 4. Fatma Ökdem

  Fatma Ökdem CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  kosgeb başvurusunu siz değil iş vereniniz yapıyor, öncelikle vergi borcu vs bulunmayacak işveren maaşınızın yalnızca %50 sini kosgebten alabiliyor gösterdiği maaş üzerinden sigorta yatırması gerekiyor.
   
 5. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  bu durum da herhangi bir sözleşme yapılıyor mu ? örnğin bu şirketle en az bir yıl çalışıcaksın gibisinden.
   
 6. Gözde Şen

  Gözde Şen CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  sözleşme yapıyorsunuz çünkü kosgeb o evrakları istiyor. bir de kosgebin vermiş olduğu formu,SGK sigortalı hizmet listesini dolduruyorsunuz. gerçi bunları muhasebeciniz yapıyor.
   
 7. Ercan Koca

  Ercan Koca CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  Arkadaşlar nitelikli eleman maaşının bir kısmının ödemesiyle ilgili kosgeb bazı özel şartlar koymuş diye duydum. Tam olarak içeriğini bilmiyorum ama öyle kolay kolay her çalışana vermiyor bunu. En azından şartlara uymayanlara. Bu şartları bilen varsa burada paylaşırsa sevinirim. Örneğin işe başlamadan önce belli bir dönem sigortasız olması gerekiyor gibisinden birşeyler duydum.ama yanlış duymuşta olabilirim. Detaylı olarak paylaşırsanız memnun olurum.
   
 8. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  anladım bulunduğum şehirde yani @NEVŞEHİRDE maaşımın yüzde 60 ını karşılıyorlarmış. gereken tek şey sigorta pirimimin maaşım üzerinden olmasıdır. gerisini şirket başvuruyormuş. kosgeb'i aradım ordan söylediler. bide bu sürekli ödeniyormu bunun belli bir süresi var mı onu merak ediyorum onu sormayı unuttum.
   
 9. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  1. si sigortasız hiçbir mühendis çalıştırılamaz bu tüzüğe aykırı. 2. si bence senin duyduğun bu işle işe başlamadan yani sigortan başlamadan önce yapılması gerekiyor çalışan kişi ve kişiler buna başvuramıyor . buda benim öğrendiğim kadarı:)
   
 10. KOÇEV ÇEVRE

  KOÇEV ÇEVRE CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  Kosgeb nitelikli eleman yardımından faydalanabilmek için öncelikle çalıştığınız firmanın daha önce nitelikli elemanı sigortalı olarak çalıştırmamış olması lazım. eğer daha önce nitelikli elemanı çalıştırdı ise Kosgeb destek vermiyor sen daha önce nitelikli eleman çalıştırmışsın demek ki benim desteğime ihtiyacın yok diyor...
  Diğer bir husus sigorta girişi yapılmadan iş veren Kosgeb'e başvuru yapmak zorunda sonradan yapılan başvuru kabul görmüyor.
  Birde yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl destek veriyor sadece...
   
 11. Arif Doğan

  Arif Doğan CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  nitekli elemenı şirketinizde sgk girişini yaptıktan en geç bir ay içerisinde kosgeb veri tabanından kosgeb taahhütnamesi doldurarak başvuru yapıyorsunuz. sistem sizi hangi kosgeb müdürlüğüne gideceğinizi yönlendiriyor. destek te 1 yıl degil 20.000 tl ye kadar veriyor. yani 5 eleman aldıysanız bu elemanların maaşlarının yarısını aylık olarak toplam 20.000 tl ödeme yapıyor.
   
 12. ismail tevetoğlu

  ismail tevetoğlu CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  evet kosgebin desteği bir yıl ve maaşının %50 sini veriyor.Bizim şirketteki Gıda muhendısı için almıştık bizde..
   
 13. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  hangi bölgedesiniz öncelikle o önemli, bu size %50 veya %60 destek oranı olarak geri döner :) 20.000 TL destek verir ve sigorta girişi yapılmadan da başvurulabilir. eğer başvuru yapılmış ise 1 ay dolmadan başvuru yapılmalı ( en geç 18 gün içerisinde). sebebi değerlendirme aşamasındaki zamandan kaynaklı. siz başvuruyu yapmışsınızdır arada sigorta da yatıyordur ama kosgeb değerlendirme aşamasında 1 ay olursa kabul edilme ihtimali azalır. bu süreye dikkat ediniz.

  unutmadan : ziyaret etmeyi ve ilgili dökümanı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. http://kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=7
   
 14. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  YanliŞ hatirliyorsun destek 3 yil sÜrÜyor fakat nİtelİklİ eleman İÇİn bu ÜÇ yilda 20 bİn tl gİbİ bİr siniri var. Bu 3 yil tamamlandiktan sonra tekrar verebİlİyor.
   
 15. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  kosgeb formunu okumanızı tavsiye ederim orda sadece 20.000TL destek limiti var demiş yıl vermemiş. nitelikli elemanınız için üst limit 1500 TL.
   
 16. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

 17. snnklnc

  snnklnc CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  İşletme başına 20 bin tl gibi bi toplam yardım sınırı bulunmaktadır.Ve maasınız yarısını odemektedir her ay ssk ve ve bi kaç diğer gerekli evrak ın kosgebe ıletılmesınden sonra para sırket hesabına gecmektedır, toplam da aylık 1500 tl ye kadar olan maasların yarısını vermektedir.Herhangı bır calısma suresı zorunlulugu bulunmamaktadır.. bilginize
   
 18. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  Arkadaşımızın bahsettiği 3 yıl destek zaten genel destek sürecini kapsıyor.İlgili yönetmelikte 6. maddede bu şekilde yazıyor.
   

  Ekli Dosyalar:

 19. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  SÜre olayini ben gİdİp dİrek konuŞtum kobİ uzmanlari İle 3 yil İÇersİnde 20 bİn tl yİ bİtİrebİlİyorsun İster bunu Üst lİmİt 1500 olarak 13 ayda bİtİr İstersen 3 yila uzat.
   
 20. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  Cevap: Kosgeb

  adı üstünde nitelikli eleman en az üniversite mezunu biri 1500 TL altında bir maaşla çalıştırmak istediğiniz birileri varsa, 3 yıl sürer tabiki ama 1500 TL altında nitelikli birini çalıştırmak istiyorsanız, Sizide çalıştırmak istediklerinde ses çıkarmamanız lazım.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...