Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koza altın durduruldu

Konu, 'ARŞİV' kısmında İrem Bengisu Erol tarafından paylaşıldı.

 1. İrem Bengisu Erol

  İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

  Koza Altın'ın 5 altın madeninden biri olan Çukuralan işletmesindeki faaliyetler İzmir İl Özel İdaresi'nce "Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durduruldu. Koza Altın'dan Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şirketin sahip olduğu 5 altın madeninden biri olan Çukuralan işletmesindeki faaliyetler İzmirİl Özel İdaresi'nce "Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durdurulduğu belirtildi.

  31.12.2013 http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25477294.asp
   
 2. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Yuh yaaa, öyle bir firmanın bile Çevre İzni yokmuymuş :S
   
 3. OSMAN EROĞLU

  OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

  kötü olmuş..inşallah eskişehir ve gümüşhane işletmelerinde de aynı durum yoktur..
   
 4. asmin

  asmin CMNet Üyesi

  böyle bir firmada bile çevre izninin olmaması Çevreye verilen önemi gösteriyor ..
   
  KaanDogukan bunu beğendi.
 5. İrem Bengisu Erol

  İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

  GFBleri varmış, aslında titiz firmadır Koza..
   
 6. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Madem GFB'leri varmış, oradaki Çevre Mühendisi (Görevlisi) arkadaş başvurup alamamış mı belgesini? Büyük ve sağlam bir firma için gülünesi bir durum açıkçası...
   
 7. Dejavu

  Dejavu CMNet Üyesi

  Koza altının kime ait olduğuna bakarsanız sanırım mesele anlaşılır.
   
 8. Seçil Sağlam

  Seçil Sağlam CMNet Üyesi

  Çevre izni olmadığı için nasıl tesis kapatabiliyorlar anlamıyorum. Bence onda başka bir durum var. Çevre izni olmayan bir ton tesis var.
   
  KaanDogukan bunu beğendi.
 9. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  anlaşılan o ki siyaset olayları çevre izine kadar gelmiş.
   
 10. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Arkadaslar öyle asılsız haberlerle yargılamayın hemen haberde de yazıyo zaten gfb belgesi mevcut diye bu olmadan nasıl faaliyet yapabilir böyle bişey var mı? Bu işin içinde farklı seyler var ki oda ortada hersey adamlar acık arıyorlar .
   
 11. Murat Gülen

  Murat Gülen CMNet Üyesi

  Arkadaşlar durumu izah ediyorum.Koza altının sahibi Akın İpek. Bugun ve Kanalturk'un sahibi. Bugun gazetesi olsun televizyonu olsun yolsuzlukların üzerine çok sıkı bir şekilde gittiler. Hesaplaşmalar devam ediyor. Yanlız bu durdurma kararı veren memurun direk görevden alınması gerekiyor. GFB'si olupta çevre izni başvuru aşamasında olan bir çok tesis var. Olaylar iyice çirkinleşmeye başladı.
   
 12. ibrahim59

  ibrahim59 CMNet Üyesi

  GFB si olamayıpta başvuruyoruz ayağına faaliyetine devam eden dahaçok tesis var. GFB'si olmasa dahi durdurulan bir tesis görmedim.
   
 13. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25477294.asp linkindeki haberi tekrar okuduğumda bir konu dikkatimi 20.02.2013 tarih ve 2896 sayılı ve 20.02.2014 tarihine kadar geçerli olan geçici faaliyet belgesi mevcuttur diye yazmışlar. ama gfb'nin çevre iznine dönüştürülme süresi 6 aydır. ayrıca bu 6 ay içerisinde alınmazsa gfb ücretini tekrar yatırılıp 3 ay kadar bir uzatma alınıyordu diye hatırlıyorum. Sonuç olarak 20.02.2013 tarihli olan belgenin süresi geçmiş olmuyor mu? bu durumda ceza alması normal ama yinede işin içinde siyaset kokusu var demekten kendimi geri alamıyorum.
   
  Melih Coşar ve İrem Bengisu Erol bunu beğendi.
 14. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  6 ay içerisinde gfb'yi çevre iznine çevirmez. 1 yıl geçerlidir gfb. 6 ay sonunda çevre iznine müracaat etmeli. o 6 ay içerisinde de çevre iznini almalı ki 12 ay geçerli olan gfb süreci dolmuş olsun. yani işin içerisinde siyaset var mıdır yok mudur bilmem. ama işlem olarak çevre iznine red cevabı geldi mi oraya gittiler yoksa gfb süresi dolduğunda yani 6 ay içinde müracaat mı yapmadılar bilmem. koza altın bu konularda hassas olan bir firma ve gfb,çed, çevre izni gibi konularda dikkatli.
   
  Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
 15. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  6 ay içinde çevre iznine dönüştürülmesi ifade yanlış olmuş olabilir ama sonuçta gfb alındıktan sonra 6 ay içinde başvuru yapması gerekiyor 6 ay sonunda değil. koza altının nasıl bir firma olduğunu bende biliyorum eskişehir'deki işletmesinden dolayı haberdarım.

  *EK-1 ve EK-2 listelerinde yer alan işletmelerin, geçici faaliyet belgesinin alınmasından itibaren en geç altı ay içerisinde çevre izin veya çevre izin ve lisansının e-başvuru sürecini tamamlamaları zorunludur. Bu süre içinde başvuru tamamlanmaz ise geçici faaliyet belgesi iptal edilir.
  *Geçici faaliyet belgesi iptal edilen veya geçici faaliyet belgesinin süresi içerisinde çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, başvuruda bulunulan her bir çevre izin ve/veya lisans konusu için 16 ncı madde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur. Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır ve işletme kendi adına yeni geçici faaliyet belgesi düzenlenene kadar faaliyette bulunamaz.
   
 16. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  iyi de sizinle aynı şeyleri söylüyoruz :/
   
 17. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  peki o zaman :harika: biraz farklı dillerde söylemiş olduk. kadın ile erkek farkı işte... çok konuşmayı seviyoruz :komik:....
   
 18. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

 19. putperest

  putperest CMNet Üyesi

  Kimse yok gfb izne dönüşmedi yok süresi bitti filan demesin.

  OLAY TAMAMEN SİYASİ.

  BÖYLE ABUK SUBUK ŞEYLER SADECE ORTADOĞU ÜLKELERİNDE OLUR. LÜTFEN DEMOKRASİ KİSVESİ ALTINDA MONARŞİ İLE YÖNETİLEN SIRADAN BİR ORTADOĞU ÜLKESİNDE YAŞADIĞINIZI KABUL EDİN.
   
 20. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  Olay tamamen siyasi olabilir ama koza altından akkaşıkta çıkma süt değil. vakti zamanın birinde siyanürle ilgili çıkan haberlerini unutmadık. o yüzden de olaya ne sadece siyasidir gözüyle bakarım, nede gfb süresi doldu gözüyle.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...