• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KPSS Kpss 2015/1 atamaları

C

cevremuhendisi

Haziran ayında yapılacak olan atamalar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın toplamda 17 adet Çevre Mühendisi kadrosu açacağı söyleniyor. Bakanlıkla irtibata geçen birçok kişiye aynı rakamın söylenmesi doğruluk ihtimalini artırıyor.

@Sena Çetinkaya
O söylentiyi duymadim da hatta 15 lira da yalan cikar diye düşündüm. Dün tercih yaptim ve karsima bir uyari seklinde ücreti yatirmadiginiz takdirde gecersiz sayılacaktır diye yazı çıktı

@mumustafaaydin
Merhaba,
TEİAŞ ın 11 kadro açması çok güzel. Çevre Bakanlığının açtığı kadroya denk nerdeyse.
TEİAŞ'ın 11 Çevre Mühendisi katmak istemesinin sebebi nedir sizce? Çevre Bakanlığı?nın belediyelerin ihtiyaç duymadığı kadroya TEİ neden ihtiyaç duydu?
İyi çalışmalar.

@H. Mustafa Pekçetin TEİAŞ ülke genelinde 22 tane bölge müdürlüğüne sahip.Her bölge müdürlüğüne 1 tane çevre mühendisi alınacaktı. Benim atandığım dönemde benimle birlikte 10 kişi atandı. Bu atamada da çevre mühendisine sahip olmayan diğer bölge müdürlüklerine atama yapılacak. durum bundan ibarettir.

@EnviEn

Ben TEİAŞ 10. Bölge Müdürlüğü'ndeyim (Samsun). Buradaki işimiz ÇED'dir. Burası KİT kurumudur. 657 ile özlük hakları nerdeyse aynı. Bazı küçük farklılıklar var sadece. mesela 657'de ( bakanlık kadroları vs.) yıllık izin diğer yıla devreder bizde devretmez.

@EnviEn

Önceliğiniz bakanlık olsun derim. Bu kurumda elektrik ve harita mühendisleri daha revaçta çünkü. Ama ben buradan da memnunum. Pişman olacağınızı düşünmüyorum.

@EnviEn

Sınıf arkadaşımla kpssye birlikte hazırlandık, o çorum il çevreye ilk atamada atandı (2012 kpss) ben de TEİAŞ'a 3. atamada atandım. Maaşlarımız çok farklı değil. Birbirine yakın. Bakanlık kadrolarında 3 ayda bir 400 tl civarı arazi tazminatı var. O yönden biraz daha iyiler.

@EnviEn

KİT kurumları 399 KHK'ya tabi. 657'ye geçiş yok. Bir kit kuruluşundan diğerine geçebilirsin.

@mumustafaaydin Teşekkürler. Benim sorum biraz daha eleştireldi. 81 İl 957 ilçe belediyesinin olduğu bir ülkede sorsanız kaç belediye kadrolu çalışanı var diye bu bile Çevre Mühendislerinin atanamamadaki acı gerçeğini gösterir.
İşinizde başarılar, mesleğimizi en iyi şekilde temsil edip çok daha fazla kadro açılması gerekliliğini düşündürmemiz dileğiyle.

@EnviEn

Maaş olayına gelince vergi dilimi meselesi var. mesela ocak ayında aldığım maaş 3500 küsür tl. kademeli olarak maaş yıl sonuna doğru azalır. mesela ekim kasım aralık ayında maaş 3200 tl civarına düşer.

@H. Mustafa Pekçetin
Teşekkürler. muhakkak ki hepimizin talebi çok kadro açılması yönünde. Ben sadece ''TEİAŞ neden kadro açtı?'' sorunuzu yanıtlamaya çalıştım.

@EnviEn

Sonuç olarak TEİAŞ'ın kadrolarında gitmeyi istediğin bir il varsa tavsiye ederim.

@EnviEn

istanbul, izmir, sakarya, kütahya, ısparta, ankara, konya, kayseri, edirne ,denizli, kastamonu. TEİAŞ'ın kadro açtığı illler.

@mumustafaaydin çok teşekkür ederim bilgiler için. Ben Eskişehirliyim bu yüzden yakın olması sebebiyle Kütahya ve okuduğum şehir olan Konya öncelik olacak. İlerde Eskişehire dönebilme imkanı için Çevre İl Müdürlüğü aklımı karıştırıyor. Ama teiaş'da İstanbul dışında hepsini yazacağım. İl çevrede de doğu hariç olacak. 34. sıradayım bilmiyorum gelecek mi :)

arkadaşlar, açıklanan taban ve tavan puanlarının işaretlenmiş hali ektedir. incelemek isteyen olursa..

Ekli dosyalar

• KPSS2015_1 - Çevre Müh..pdf
    263.2 KB · Görüntüleme: 741