• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kpss ile atanan arkadaşlarımız var mı merak ediyorum :)

Zehra Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki bu hafta kpss başvurularının son haftası:) Birçok meslektaşım, arkadaşım harıl harıl ders çalışmakta, dersanelere gitmekte, herkes de bir öss(bizim zamanımızda adı böyleydi:)) telaşı sarmış...Ben de atanma umudu hiç olmadığından bırakın ders çalışmayı, sınava başvursam mı düşüncesindeyim:) Merak ediyorum bu forumda bulunan arkadaşlarımdan kaçı kpss ile atanmış, ya da etrafında atanmış kaç meslektaşı var?

İlginiz için teşekkürler, güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

@Sedat Güven
Merhaba, iki sene sonra msj yazıyorum :)Ancak eşinizin durumu ilgimi çekti farklı kurumlara geçişle tayin olabiliyor mu?

45 tane benim saydigim 34 tercih var 2 tanesinde kpds istiyor, 1 tanesi vardiyali, 1 tanesinde ehliyet sarti var

Bnm de 74 siralamam 1300 lerde yapcam ama eglencesine iste atamayi yapan herkimse bilgisayar sistemi yada memurlar onlarinda gulmeye hakki ;) bu puana bu idda

bende yapacam ama umutsuz bir şekilde . 82.9 dan yüksek puanı olan varmı aramızda?

:) Haklısınız ama bu işi 2 yıldır takip ediyorum ve şunu öğrendim ki mucize olmuyor. Allah gönlümüze göre versin ne diyim :)

@Gülşah Albayrak
Oyle bi guzellik yapsin bana her ay 1 tane bilgisayar alip okula bagislarim ilk yilki maaslarimla ama nerde ;)

@Elif Uyanık
Siralamaniz kac elif hanim bnm arkadasim 250. Kisiydi 85.50 puani vardi kasimda gitti

@Elif Uyanık ben sizin yerinizde olsam 2012 kasim atamasindan baslar simdiye kdr kac kisi atanmis onu hesaplardim 300 kisi atanmissa toplamda sanmiyorum max 270 kisidir siranin sizde olup olmadigini belirleyebilirsiniz.tahminimce bu atamalrda 310.siralara kadar inecektir.

@Elif Uyanık

82 puan çok güzel ancak bizim bölüm için bu bile az kalıyor. geçen eylül 87 falan kapattı diye biliyorum.

her yıl çevre mühendisi mezunu olan 1000 kişi vardır. ancak her yıl devletin atama yaptığı 30 larda dolanıyor. takip edenler bilir geçen yıl 10 tanesi zabıta olarak alındı çevre mühendisi adı altında. tabi bu durum sadece bizim mühendislik dalları için geçerli değil. bütün mühendisliklerde alımlar çok azaldı. devlet baba galiba bunlar özelde de iş buluyor biz alımlarımızı öğretmenden hemşireden yana kullanalım diyor sanırsam. çünkü dairelerde özellikle çevre mühendisine o kadar çok ihtiyaç var ki alım buna göre çok az.

tabi durumun birde bürokrasi kısmı var. yani devlet dairesine işi düşen herkes bu durumun nasıl bir şey olduğunu bilir.
bir de bizim için sıkıntımız şu gittiğiniz yerde ömrünüzün geri kalanını geçirmek zorunda kalabilirsiniz. tayin durumları polis ya da askerin gibi olmuyor. sırf bu iki meseleden dolayı soğudum memurluktan. belli de olmaz hayırlısı olsun diyelim.