Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kredi kartına taksitle alışveriş için bugün son gün

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  aa.jpg
  Cep telefonu, kuyum ve gıdada artık 'peşin' dönemi başlıyor. Ucuz ürünlerde bile 10-12 taksite kadar çıkan alışverişler artık ya 9 taksitte sınırlı kalacak ya da sadece 'peşin' ödenecek.

  Düzenlemenin en çok cep telefonu satışlarını etkilemesi bekleniyor. Cep telefonu alacak tüketiciler ocak ayı boyunca mağazalara akın ederek, telefon satışlarını patlattı. Satışlar yüzde 50'ye yakın arttı.

  KART LİMİTİ DE DEĞİŞECEK

  Yarın yürürlüğe girecek düzenlemeye göre, kredi kartında üst limit de, kart sahibinin aylık gelirinin dört katı kadar olabilecek.

  CEP TELEFONU MAĞAZALARINDA SON TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLER

  Yeni uygulama öncesi alışveriş yapmak isteyen vatandaşların, özellikle cep telefonu satan mağazalara akın ettikleri görüldü.

  İzmir'de teknoloji ürünleri satan bir mağazanın genel müdürü Kurtuluş Dündar, yarından itibaren telefon taksitli alışveriş yapamayacaklarını bildiği için telefon satışlarında hissedilir seviyede artış yaşandığını söyledi.

  "SEKTÖR ZARARA UĞRAYACAK"

  Alışveriş yapmayı planlamayanların bile fırsatlardan yararlanmak için ürün satın aldıklarını dile getiren Arız, şöyle konuştu: "Çoğu vatandaş kredi kartlarının borçlarını kapatarak yeni telefon alıyor. Bu saatten sonra sürecin nasıl işleyeceğini biz de bilmiyoruz. İnsanlar mağdur mu olacak ekonomik açıdan daha mı refaha erecek biz bilmiyoruz. Ama sektör büyük bir zarara uğrayacak özellikle küçük işletmelerin çoğu zarar görecek. İnsanlar teknolojiye eskisi kadar yakın olamayacak çünkü Türkiye'deki alım gücü belli. İstediği ürünü istediği zaman alabilmesi için vatandaşın tek çözüm kaynağı kredi kartlarıydı. Küçük işletmeler adına hükümetin adım atmasını bekliyoruz."

  "TAKSİT SINIRI UYGULAMASINI TELEFONA DA GETİREBİLİRLER"

  Hükümetten çözüm üretmesini beklediklerini anlatan Arız, sözlerini şöyle sürdürdü: "En azından taksitte sınırlandırma getirilebilir. Beyaz eşya ve mobilyada 6 ve 9 aylık taksit olacağını söylüyorlar. Bu uygulamayı telefonlar için de yapabilirler. Büyük işletmeler kendileri için çözüm bulacaklarını tahmin ediyorum. Hatta arayış içerisine bile girmişler. Mesela hediye çeklerini taksitlendirme gibi uygulama yapacakları söyleniyor. Kışı belli telefonla geçireyim yazın bir telefon daha alırım diyen insanlar bile taksitlendirme biteceği için şimdiden taksite yöneldi."

  Mağazaya alışverişe gelen müşterilerden Emin Toprak da, telefonu olduğunu ancak taksitlendirme süresi bitmeden bir tane daha almak istediğini belirterek, bir daha alamama endişesi ile 12 taksite telefon aldığını ifade etti.

  Cep telefonu satan mağaza yetkilisi Casım Ekin de, "Büyük bir yoğunluk var, şu an son güne girdik. Müşteri yoğunluğu çok fazla. Herkes kredi kartına taksitli cep telefonu almak için geliyor. Taksitlendirmenin bitmesi bizleri mağdur edecek çünkü satışlarımızın yüzde 70'ini kredi kartıyla yapıyoruz" dedi.

  "TAKSİT BİTİYOR DİYE 3 TANE TELEFON ALDIM"

  Taksitlendirmeden faydalanmak için bir telefon alan ancak son gün tekrar telefon almak için cep telefonu mağazasına gelen Mikail Karakeçili de, şunları söyledi: "Daha önce buradan telefon almıştım. Taksitlendirmede son gün olduğu için bugün yine telefon almaya geldim. Yüklenebildiğim kadar yüklendim telefon almak için. Daha önce iki tane almıştım, şimdi bir tane daha almaya geldim çocuğuma."

  Mehmet Efe Zeybek de, telefonun bozulma bahanesiyle taksitlendirme fırsatını kaçırmamak için kendisine ve ablasına iki telefon aldığını ifade etti.

  http://www.haberler.com/ozel-haber-cep-telefonunda-taksit-sinirlamasi-5610569-haberi/
   
 2. Okan Karaçoban

  Okan Karaçoban CMNet Üyesi

  Bu zihniyet nasıl bir zihniyettir anlamak güç. Nasıl bu kadar bağımlı hale geldik, eğitime, sanata vs harcayacağımız paraları neden böyle boş işler için harcamaktayız? Ülkemin hali gerçekten içler acısı.
   
  Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  iyi olucak bu uygulama bence ilkokul çocuklarında bile not II 5s ler daha dün çıktı piyasaya işadamında yok çocukta var belki gereksiz israfta engellenir.Doyumsuz çocuk yetiştirmeninde önüne geçilir yazışmayı okudum herkes çocuğuma aldım alıcam diyo..
   
 4. Sordan X14

  Sordan X14 CMNet Üyesi

  taksite değil ötv'sine bakmak lazım, bunlar hayati şeyler değil peşin alınsın sonuçta ithal geliyor en büyük sıkıntı bu cari açığı nasıl kapatıcaz üç beş senede 200 ar-ge üniversitesi daha kurup katma değerli elektronik devrimler yapılıp kore gibi otomotiv ve elektronik marka bilinirliği oluşturup ihracatta %200 büyüme yapılamadığına göre, işin ilginci biz bu koreyi kurtarmaya gitmişiz ülkeleri başlarına yıkılmış bunların yeniden yapmışlar ya biz?niye durup duruken kore dedim şu o telefon pazarına hakim markalar onda da ondan...
   
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  bi
  ooo biz neleri yıkıp yapmadıkki :) daha bir sürü bakanlık yıkıp yeniden yapılandırdık oda taksitle bakalım kaç ay sürer
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...