• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kullanılmış iş ayakkabısı

Merve Girgin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bilçed Çevre Danışmanlık
Merhaba,
Kullanılmış iş güvenliği ayakkabılarının geri dönüşümü sağlanıyor mu? Sağlanıyorsa hangi kod ile alınıyor? Bilgisi olan varsa, yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

@hepaistos
Iş güvenliği ayakkabıları yani çelik burunlu ayakkabı olduğunu gözden kaçırdınız sanırım

Biride bana ambalaj kodlarındaki iş kıyafetleri ile evsel atıklarda yer alan iş kıyafetleri arasındaki işlev farkını açıklayabilirse çok sevineceğim. Ayrıca ambalaj kodunda yer alan koruyucu giysilerin mantığı nedir?

15 02 02*

Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler

15 02 03

15 02 02 dışındaki emiciler, filtre malzemeleri, temizleme bezleri, koruyucu giysiler
[TBODY] [/TBODY]

20 01 10

Giysiler
[TBODY] [/TBODY]
15 ATIK AMBALAJLAR; BAŞKA BİR ŞEKİLDE BELİRTİLMEMİŞ EMİCİLER, SİLME BEZLERİ, FİLTRE MALZEMELERİ VE KORUYUCU GİYSİLER
20 AYRI TOPLANMIŞ FRAKSİYONLAR DAHİL BELEDİYE ATIKLARI (EVSEL ATIKLAR VE BENZER TİCARİ, ENDÜSTRİYEL VE KURUMSAL ATIKLAR)

a) Ambalaj: Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış Ek-1’ de yer alan Ambalaj Tanımına İlişkin Açıklayıcı Örneklerde belirtilenler ile geri dönüşsüz olanlar da dâhil tüm ürünleri,
b) Ambalaj atığı: Üretim artıkları hariç, ürünlerin veya herhangi bir malzemenin tüketiciye ya da nihai kullanıcıya ulaştırılması aşamasında ürünün sunumu için kullanılan ve ürünün kullanılmasından sonra oluşan kullanım ömrü dolmuş tekrar kullanılabilir ambalajlar da dâhil çevreye atılan veya bırakılan satış, ikincil ve nakliye ambalajlarının atıklarını,

bu tanıma göre giysi nasıl ambalaj oluyor onu anlamıyorum. Üfürükten teyyare selam söyle o yare tarzı bir durum yani

Çok kurcalamıyorum kardeş. Kurcalarsam ciddi anlamda başım ağrıyacak çünkü. Hayır sadece ağrıdığı ile kalsa iyi sorduğum sorulara cevap da alamayacağım. Ölü taklidi yapılacak vb...

Kendi lisanslarımla uğraşmasam çok kafaya takmayacağım. Ona göre işlem yapmaya çalışıyorum. Metrekare ayarlayıp, yer belirlemeye çalışıyorum ama ortalık daha beter karışıyor yönetmelikler fena çelişiyor. Benim başım daha çok ağrıyor. Hadi bakalım hayırlısı.

15 02 02* kodlu olarak şirketimizin tüm birimlerinden toplayıp ATY ünitemizde kırıyoruz. Ama lisansımız olmadığı için dışarıdan alamıyoruz.

Arkadaşlar peki 3-5 gün kullanılmış iş ayakkabılarının dezenfekte edilmesi vb. işlemler uygulanarak başka personele verilmesi mümkün olabilir mi? Personel sirkülasyonu o kadar fazla ki bazı işletmelerde. Durum böyle olunca da işveren yeni işbaşı yapan personele hemen iş ayakkabısı vermek istemiyor.