Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kum-çakıl ocakları atıksu debisi ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

 1. Recep Harmandar

  Recep Harmandar CMNet Üyesi

  Kum-Çakıl Ocakları Kırma-Eleme-Yıkama tesislerinde, malzemenin yıkanması sonucu açığa çıkan atıksu ile ilgili herhangi bir çalışma yapan varmı ?

  dinlendirdikten sonra sisteme geri çevrim veya deşarj olabilir ?
   
 2. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  Dinlendirme havuzlarından sonra deşarj edilebilir...
   
 3. Recep Harmandar

  Recep Harmandar CMNet Üyesi

  o konuda sıkıntı yok dinlendirildikten sonra deşarj edilecek veya sisteme geri çevrilecek bu aşamadada proje onayı deşarj izni alınacak bunda hem fikirizde .. sorun Atıksu debisini hesaplama hususunda belirli bir standartı varmı bu işin ..

  Not: iklim koşulları nedeniyle ocaklar kapalı şuanda sistem çalışırken bir debi ölçümü imkansız gözüküyor en azından şimdilik.
   
 4. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  Bildiği kadarıyla herhangi bir standardı yok fakat kırıcının yani sulama yapılacak alanın büyüklüğü bide tesis kapasitesi etkili olacaktır. yani günde 8 saat çalıştıracaksan ona göre 8 saat çalışabilecek ve ihtiyacını karşılayabilecek bir motor lazım olacak ona dikkat etsen sorun çıkmaz.
   
  Recep Harmandar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...