Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kurum telefonları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Kadir A. tarafından paylaşıldı.

 1. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bana Türkiyedeki bütün illere ait Karayolları,Fen işleri Müdürlüğü,DSİ, İl özel idareleri, Tedaş telefon numaraları lazım. bir liste halinde bulabilirsem çok süper olacak tek tek çok zor oluyor. Elinizde böyle bir liste varsa ve yardımcı olursanız sevinirim..
   
 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Yazmayayım diyorum ancak vallahi artık tutamayacağım.

  Sayın meslektaşım, siz açık açık burada kurumların web sayfalarında, gazetelerde vb. yazılan, kurumu aradığınızda basit bir rica ile görüşeceğiniz kişinin veya şubenin dahilisini öğrenebileceğiniz, her şeyi geçtim 118 bilmem kaçtan dahi öğrenebileceğiniz telefon numaralarını üşengeçliğinizden ötürü( ki onu da yukarıda yazmışsınız çok zor oluyor toplaması diye) istiyorsunuz.

  Bir sorum olacak. Acaba siz şöyle bir otursanız, vaktinizi harcasanız ve bu numaraları öğrenseniz, bir yere not etseniz sonrada birisi çıkıp aynen sizin dediğiniz gibi bu numaraları istese (tabi dürüstlüğünüzü de kutlamak lazım en azından üşendiğinizi söylemişsiniz) acaba buraya yazar mıydınız?

  Daha başka bir örnek vereyim. Geceli gündüzlü uğraştığınız, çizimlerini yaptığınız hesapları ile saçlarınızı ağarttığınız bir içme suyu arıtma tesis projeniz var. Başından sonuna tam bir usta işi. Masterwork! Bu projenizi sayfa sayfa internete koyar mısınız?

  Sayın meslektaşım. Benim elimde zamanında ÇED üzerine çalışırken 81 ilin İl Çevresinin, İl Sağlık Müdürlüğü'nün valiliğinin, DSİ bölge müdürlüklerinin vb'nin numarası vardı. Hepsini ben kendim topladım. Aradım sordum yani zahmete girdim. Hepsini birden "hart" efekti ile istemedim. Hani bir sorunuz olur. Bir yere ulaşamazsınız, numara değişmiştir, santral bozuktur vb anlarım. İşte o zaman buradaki arkadaşlar (başta ben olmak üzere) görüşeceğiniz kişinin kişisel numarasını dahi veririz. (Hatta belki görüşeceğiniz kişi de buradadır belki kendisi bile size ulaşabilir.)

  Lütfen şu yazdıklarıma, aşağıdaki mesaj kutusu ve kişisel mesaj aracılığı ile saydırmadan bir kere daha ve sağ duyu ile okuyun ve ona göre cevap veriniz.

  Sincerely :)
   
 3. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  :) Sanırım yanlış anlaşıldım.. Şimdi durum şöyle aslında.. ben zaten sürekli olarak bahsi geçen kurumları arıyorum ama muhattap olabileceğim kişilere ulaşmakta sorun yaşıyorum. internette dosya halinde belki bir yerden yayınlanmıştır ve elinde vardır diye sordum yoksa biri tek tek bulsun uğraşsın yazsın da bana göndersin diye bir isteğim olmadı.. telefon rehberi gibi bir dosya vardır elinizde diye düşündüm. ben araştırıyorum zaten bulabilsem yazmazdım.. Ayrıca forumdan bir arkadaşımız sanırım Can Bey yaklaşık 500 tane çevre danışmanlık firmasının isimlerini dosya halinde yollamıştı. bende o firmaların tek tek telefon, e-mail ve adreslerini not alıp bir dosya oluşturuyorum. şuan 180. firmadayım. bitince biri isterse gayet tabi yollayabilirim.Paylaşmak zaten böyle bir şeydir. birine yardımcı olduğun için mutlu olmaktır.. yoksa üşengeçliğimden değil sayın meslektaşım..
   
 4. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Sayın meslektaşım,

  Aynı yukarıda belirttiğim gibi hangi insanlara, birime veya şubeye ulaşamıyorsan onları yazman daha mantıklı olacaktır sanıyorum.

  Çevre danışmanlık firmaları da şu linkte görülmektedir. İnternetten kolaylıkla ulaşabileceğin bir bilgidir görüldüğü üzere.

  Şubelere ulaşamama durumunu ise daha önce de söylediğim gibi buraya yazarak da bilgi verilebilir.

  Örneğin 2-3 hafta öncesinde Ankara İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün telefonları çalışmıyordu. Burada da yazıldı sanırım.

  Tüm bunların dışında elbette ki paylaşmak güzeldir ancak bir laf vardır ya hani; "Bana balık verme balık tutmayı öğret" gibi...
   
 5. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  o zaman isteğimi şöyle düzeltim.
  Arkadaşlar çok yoğun olduğumdan ve aradığım telefon numaralarına ulaşmakta sıkıntı çektiğimden dolayı; elinde Kurumların telefon numaraları bir dosya halinde bir yerden elinize geçmişse (hani çok uğraşmamışsanız. Çok emek vermemişseniz ve buradaki FORUM sayfasında paylaşma niyetindeyseniz) paylaşırsanız sevinirim. yok paylaşmazsanız da canınız sağolsun..
  Sanırım bu daha iyi anlatır demek istediğimi.

  Sayın Sir aenas;
  Belki siz tecrübeli bir arkadaşımız olabilirsiniz şu linktedir dediğiniz şeyi günlerce araştırdım belki de ben.. demek istediğim kurum telefonlarınıda şu linkten bulabilirsin diyebilecek birisi var mı onu sordum yani bir şekilde yardımcı olabilecek birisi. üşengeçlik kısmına takıldınız siz sanırım.. yanlış ifade etmişim kendimi.. Sürçü lisan eylediysem affola..
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 6. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...