Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kurumların arasında kalmak...

Konu, 'ARŞİV' kısmında Özlem BAKİ tarafından paylaşıldı.

 1. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  plastik inşaat malzemeleri üreten bi fabrika için deşarj izin alacağız. gürültü ve emisyonla alakalı muafiyet yazısı aldık. Farbikaya bir de işletme belgesi aldık ve çalışma bölge müdürlüğünden kontrole geldiler..fazlasıyla eksik listesi çıkardılar bir de toz ölçümü ve gürültüyle ilgili eksiklerin tamamlanamsı gerektiğini söylediler. Bu durumda ne yapılabilir??
   
 2. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  hem muhafiyet yazısı hemde eksiklikler.benim kafam karıştı şimdi.:eek:
   
 3. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  Bazı konularda muaf bile olsa tesis yetkili merci ölçüm talebinde bulunursa tesis yaptırmak zorundadır.
   
 4. Okan Öztürk

  Okan Öztürk CMNet Üyesi

  Dış ortam için zaten izinler sırasında bir çalışmanız olmuştur. Çalışma bakanlığının istediği daha çok iş güvenliği kapsamında gibi görünüyor. Bu iç ortam gürültü ölçümleri ve iç ortamdaki toz ölçümleri vs... dozimetrik ölçümler vb... Bu konulardan muaf olmakla farklı şeyler. Birde iş güvenliği ile ilgili yönetmeliklere bakmanızı öneririm.
   
 5. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  sizden istenilen izinler kişisel maruziyetle ilgili ölçümler. Ortamda toz ve çalışanın maruz kaldığı gürültü ve titreşim ölçümleri. Yani Emisyon ve Çevresel Gürültü izini değil.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...