• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle Denge Sistemi

mustafa bildirici

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
fırat
Belediye çalışması yaptığımız için 150106 karışık ambalaj atığı olarak alınan malzemenin KDS çıkış evraklarımızı işlerken karışık malzemeden çıkış yapılamadığından proses bölümünden bunu belirttikten sonra çıkış faturalarımızı işleyebiliyorduk. Fakat 2018’e ait bildirimlerimizi yaparken proses bölümünde bunları belirtemedik. Gelen duyuruya göre temmuz da sistemsel sıkıntının halledileceği yazıyordu. Fakat hala aynı problemi yaşıyoruz.Konuyla ilgili yardımlarınızı beklerim.
KDS.png

@mustafa bildirici

Motat'ın duyurular kısmında bu sorunun nedeni ve çözümü yazmakta. Sizin lisansınızda yer alan R12 aktarılırken hata olmuş muhtemelen. Maalesef forumdakilerin yapabileceği bir şey yok, sizin halletmeniz gerek.

En son yayınlanan duyuru:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bende yaklaşık 1 buçuk aydır bu sorunu yaşıyorum. Bakanlığa mail attım, telefon ile ulaşmaya çalıştım ama hiçbir şekilde geri dönüş olmadı. En son Tekirdağ çevre ve şehircilik il müdürlüğüne gittim. Yapabilecekleri bir şey olmadığını, bakanlığın sorunu halletmesi gerektiğini ama bir dilekçe yazmamın iyi olabileceğini söylediler. Şu sebeplerden dolayı kütle denge girişi yapamadığımı belirtip , ekran görüntülerini de koymamı istediler. En azından bir sıkıntı oluşturmazlar denildi. Ne yazık ki henüz başka bir çözüm bulamadım ben.

İyi günler size bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.Benim çalıştığım TAT tesisİ yeni kurulduğu için kütle denge sistemine hiç giriş yapılmamış.Bende daha önce hiç yapmadığım için nasıl girildiğine dair bir bilgim yok.Atık kabul işlemlerinden gelen tehlikesiz atık kısmına alındı makbuzlarındaki kg değerini kağıt-karton ve karışık ambalaj olarak girdim.Atık gönderim işlemlerinden de gönderdiğimiz GDT'lerden gelen fatura kg değerlerini girdim.Ancak kütle denge işlemlerindeki R12 kısmındaki girdi atıklar ve proses çıktısı atıklara nereden hangi değerleri gireceğimi bilmiyorum.Acaba girdi atıklara sevk irsaliyelerindeki kg değerini,çıktı atıklara da tekrar GDT'lerden gelen fatura değerini mi girmek gerekiyor? Teşekkür ederim.

@mustafa bildirici
Tamamen aynı problemi 5 aydır yaşıyordum 1 kez ben 2 kez danışmanımız Ankara'ya gitti. Defalarca mail ve telefonla hatırlatmama rağmen 3. gidişimizde halledebildik. Sürekli aramanız mail atmanız ve Ankara'ya gitmeniz gerekebilir. Bu sürecin uzayabileceğini müdürlüğe söylerseniz bişey olmuyor. Şimdiden kolay gelsin :)

Biz de aynı sorunla karşılaştık. Mail ya da telefon ile çözemedik. Bakanlığa gidip Okan bey ile görüşüp sorunu çözdürdük. bilgilerinize