Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kütle-denge tablosu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Aslı Boyacı tarafından paylaşıldı.

 1. hayret:)
   
  Fatma Gül Es bunu beğendi.
 2. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  sistem açılınca tekrar deneyeceğim. ancak, daha önce ve bugün sabah yaptığımız kayıt işlemlerinde firmayı bulamadığı için kaydı onaylamadı. açıklama kısmı da elektronik atık(M ve ya A olan) girişlerinde yok. tehlikesizlerde var tabiki. onda sıkıntı yok zaten.
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 3. omersertkaya

  omersertkaya CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhabalar. Danışmanlığını yaptığım bir geri dönüşüm tesisi için ürün işleme miktarlarını gireceğim ve bunun sonucunda da kütle denge tablosunu onaylayacağım. Ancak sistem kitlenmiş durumda. Bu kütle denge bildirimleri için bir son tarih var mıdır.?
   
 4. Kardeşim herhangi bir son tarih yoktur.
   
 5. omersertkaya

  omersertkaya CMNet Üyesi

  Kardeşim bu ayın 22 sinde bir denetim geçirdim ve o denetimde bu ay son gibi birsey söyledi denetime gelen elemanlar. O yüzden dedim acaba bilmediğimiz birşey olabilir mi diye.
   
 6. @omersertkaya Kütle denge tablosu için bakanlık duyuru yayınlamıştı,en kısa sürede bildirimleri yapın şeklinde.
   
 7. ezgitanriverdi

  ezgitanriverdi CMNet Üyesi

  arkadaşlar bir sorum olacak. TAT firmasıyız herhangi bir geri dönüşüm yapmıyoruz, sadece TAT üzerine lisansımız var.. lisans bilgilerimizde geri kazanım yöntemi kısmında R12 yazıyor ve KDS üzerinde proses işlemleri kısmında da R12 ekleyebiliyorum. TAT firmasında çalışan arkadaşlar giriş-proses-çıkış şeklinde mi dolduruyorsunuz yoksa sadece giriş-çıkış girip proses kısmını (yani yeni proses ekle R12) boş mu geçiyorsunuz..
   
 8. Hilmi.K

  Hilmi.K CMNet Üyesi

  @ezgitanriverdi Toplma Ayırma Tesislerinde R12 proses işlemleri yapılacaktır. Lisans kodunda R12 yazmaktadır. İşleme olarak geçmektedir.;)
   
 9. Dilay Ceylan

  Dilay Ceylan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba. Kütle denge sistemiyle ilgili benim de bir sorum olucak, yardımcı olursanız sevinirim. Tehlikesiz atık toplama ayırma, Ambalaj atığı toplama ayırma ve ambalaj atığı geri kazanım tesisiyiz. Naylon işliyoruz bunun sonucunda plastik granül üretimi yapıyoruz. Ancak tesise gelen naylon atıkları Atık Ambalaj Sistemine giriş yapıyorum. Bu durumda kütle denge sisteminde onların girişini göstermeden nasıl ürün satışı girişi yapıcam. Stoğu görünmeyen ürünün satışını nasıl yapıcam yani? Ambalaj sistemine girdiğim alışları kütle denge sistemine de mi giricem? :confused:
   
 10. Merhaba birşey soracağım proses işlemleri deyince sanki makineden kaynaklanan atik olarak algılanıyor. Sonuçta ne kadar stok fire olduğu raporlarda gözüküyor

  Ürün proses işlemleri var. Siz urun tanımlama yaparsınız ona göre giriş çıkış yaparsiniz
   
 11. Hilmi.K

  Hilmi.K CMNet Üyesi

  @Dilay Ceylan ambalaj atıkları sistemine girmiş olduğunuz atıkları, tehlikesiz atık sistemine ambalaj olarak atık kodları ile giriş yapmalısınız.
   
 12. Dilay Ceylan

  Dilay Ceylan CMNet Üyesi

 13. Size örnek vereyim.Benim çalıştığım firma granül imalatı yapıyor ve onları iki kategoriye ayırdım.27-1 PP granül,27-2 PE Granül diye.Sizde bulunduğunuz şehrin plaka kodu ile böyle yapabilirsiniz.
   
 14. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

 15. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  Gülin Ç. bunu beğendi.
 16. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  @Tarık Can bey hem toplama hem gdt firmaları kütle dengeyi nasıl yapıcak.örn girdi atıklar kısmında karışık ambalaj eklicem.
   
 17. ali kireçdağ

  ali kireçdağ CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba.tat firmasıyım aylık kütle denge raporunda önceki aya devreden tonaj stoktaki tonajımı vermesi gerekiyor.bilgisi olan paylaşabilirmi.
   
 18. cevreciolalım

  cevreciolalım CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar tehlikesiz atık gider pusulalarını kds ye yüklerken vergi numarası vs. yoksa aşağıya atığın geldiği kaynağı belirtin yazıyor. O kısma ne yazmalıyız ?
   
 19. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  Vergi numarasıyla sistemde kayıtlı değilse tesis malzemeyi nerden aldıysanız o tesisin adını ünvanını yazacaksınız
   
 20. dilber

  dilber CMNet Üyesi

  arkadaşlar kütle denge sistemine ambalaj atıklarını da giriyormuyuz ya da sadece tehlikesiz atıklarımı giriyoruz bilen arkadaşlar yardım lütfen :(
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?